Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 20tis. nebo 35tis.

Dobrý den,
dnes už jsem se fakt naštval a chci udělat s mým starým PC rychlej proces. Poté co mi odešla grafika,tak mám dva dotazy.

První dotaz:

Mám starý PC tedy co z něj zbylo tz. vše kromě grafiky.
Můj dotaz spočívá v tom, jestli vyměnit celý pc nebo lze někde ušetřit a pc upgradovat.
rozpočet by byl do 20tis. kč

zde můj starý pc:
Proceso: Intel Core 2 6400 přetaktován na 3,2 GHZ
Paměti RAM : Kingston HyperX 2GB
Zakladní deska: ASUS KOMANDO
Zdroj: Seasonic ss 550ht
Pevný disk: Hitachi 320Gb
Chladič ZALMAN CNPS9500 LED
Case je Tsunami Dream kovová s průhlednou bočnicí
-mechanika LG
- televizní karta

Druhý dotaz:

Tento dotaz je spíš orientační, ale přesto bych vás chtel požádat o nějaké návrhy.
Nevím jak v dnešní době jsou na tom PC s výkonem a nerad bych investoval 20tis., aby za rok byl ten pc uplně někde jinde.

Případné dotazy rád zodpovím. Druhý dotaz je spíše orientační a uskutečnil bych ho , jen kdybych se fakt nastval :)
Ocenuji Vaši snahu a předem děkuji.

DODATEK k druhému dotazu: Zapoměl jsem napsat do hlavní. Chtěl bych po Vás sestavit PC do 35tis. spíše orientačně, ale přesto.
Požadavky: Nejsem náročnej na HDD nepotřebuji 1T apod. v životě jsem tolik nezaplnil doteď jsme měl 320GB a stačilo mi to tak kdyžtak nějaké SSD by mi stačilo.

Mohu se zeptat ? Stále jde pokrok tak hodně dopředu? Pomahuj isi když jsme do mého PC koupil Nvidia Geforce 8800 GTX byla to pecka stála taky něco kolem 16-18 přesně už si nevzpomínám a behěm 3 let mi odešla a místo ní jsem ji obměnil na Nvidia Geforce GTX 260²(216SP) tusím , že to zase v té době byla bomba , ale ta mi minulý tyden odešla. A stejně , abych řekl pravdu už jsme chtěl něco nového. Tohle už opravdu nepostačovalo nějaky patek(rok)

Tak já nevím mám na ty karty asi smůlu, přitom si nekupuji žádné ořezávátka.
Ale stejně tohle neřeší moj isutuaci Vám @sambilionk děkuji, ale sestava do 35tis. je spíše íc ve hvězdách realnější je to , že se si nechám zdroj, disk, case a pc upgradnu a s tím bych potřeboval pomoct. Dnes už se v sortimentu vůbec nevyznám dříve v roce 2008 dkyž jsme vybíral starý PC jsme toho měl více načteno.

Pokud nebude taktovat, je to zbytecne.

Teda pameti sjou OK, ale procesor core i5-6500 nebo core i7-6700 dle financi, ktere do toho bude chtit nasekat, ano i7 ma vyssi vykon, ale je hodne otazka, jestli je na hry potreba, ja myslim, ze jeste hodne let ne.

desku H170 jsou levnejsi a rozdil oproti Z170 je jenom ten, ze nekde taktovat.

chladic SilentiumPC 1224 (nebo tak nejak) je cca. za 700,-

---

Grafiku bude treba menit, zadna soucasna krome Fury nema na to vydrzet moc dlouho a Fury jsou hodne drahe, na tu nema rozpocet. Osobne bych vzal R9 380 nebo pockal na vanoce, kdy by mel byt R9 380X. GeForce je uplne mimo za predpokladu brzkeho nastupu DirectX12, cemuz ja osobne verim, takze bych si ted NVidii nekoupil.

---

Jinak ze souvasneho PC se pridava k tomu nechat skrin, zdroj, mechaniku, televizni kartu.

Vsechno OK, akorat s tou grafikou, jakej mas monitor? Myslim hlavne na rozliseni displeje?

Protoze jestli jeden normalne na fullHD, tak ted ti staci R9 380 2GB a casem to stejne budes muset vymenit. To same kdyz koupis R9 390 nebo GTX970, ale holt zaplatis o neco vic. Zadna jina karta moc nedava smysl, to potom az Fury, coz je mimo tvuj rozpocet.