Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je rozhraní USB ztrátové při dlouhých přenosech ?

Přetahoval jsem do notebooku velké množství dat přes rozhraní USB.
Přetahována byla data zabalená algoritmem RARu.
Byl jsem důrazně upozorňován, že mám nejprve překopírovat celý archiv a teprve na disku si tento archiv rozbalit po kontrole CRC.
Protože velikost dat v archivu se příliš nelišila od velikosti rozbalených dat odmítl jsem si kopírovat zabalené soubory.

Zvolil jsem otevřít archiv (na externím disku) a nechal jsem jeho obsah vybalit na můj disk v notebooku.
Ovšem vybalené soubory obsahovaly chyby !

Tak jsem uposlechl člověka, který tvrdil, že USB při velkých přenosech dělá chyby a zkopíroval jsem nejprve celý archiv.
U toho jsem provedl kontrolu CRC (v TC) a bylo to už v pořádku. Bylo mi však tvrzeno, že jsem měl štěstí.
Údajně většinou se při přesunu obrovského množství dat přes USB vyskytují chyby !

Co si o tom mám myslet ?
Externí disk nebyl můj a bylo jsem ujišťován, že podobné chyby dělají i ostatní USB disky.

Setkal se s tímto už někdo ? Člověk který mi to tvrdil je dosti svérázný takže nevím přesně co si mám myslet.

obcas se me do ruky dostane externi hdd vec (300-500 giga) ale jeste se me nestalo ze by me neco zmrvili - je fakt ze se jedna vetsinou o multimedialni obsah :-) ale vsechny soubory to doposavad prezili bez ujmy (50% techto disku je sifrovano v true cryptu coz by bylo dalsi minus prenosu)