Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor na úpravu fotek?

Ahojda, potřeboval bych monitor na úpravu fotek. Jde mi lavně o barvy, hry na něm hrát nebudu, takže doba odezvy není důležitá. Hlavně abych se vešel do ceny +-15k. Úhlopříčka asi 21". Asi ta cena a úhlopříčka a kvalita baarev nejde moc dohromady, co? Ale v práci mám jednadvacítku i když tam hlavně na Excel, ale už jsem si na tu velikost zvykl. Dík za rady.

Jasně, že vím, že profi jsou cenově jinde. Spíše mi šlo o to jakou kdo má zkušenos s jakým monitorem (značkou). A nebude mě to živit, ale na druhou stranu si s těma fotkama chci trochu pohrát. Asi jsem prostě ujetej, ale to se už těžko změní. Jinak dík za tip.

není nějaký problém s kalibrací lcd (pokud bys to chtěl)? mám hp lp1965 - a co se týká barev a nastavitelnosti v menu - nic moc, i pitomý notebuk má věrnější zobrazení.
crt podle mě mají lepší rozsah zobrazitelných barev, takže pokud ti nevadí místo zabrané crt...

edit: pokud jde o místo, nezbude než lcd. pro úpravu fotek se i v budoucnu vyhni vysvíceným bazarovým krámům.