Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hodnoty S.M.A.R.T. u nového disku WD 2,5"

Ahoj,
koupil jsem externí HDD WD Elements 2,5", při prvním spuštění jsem zkusil přečíst S.M.A.R.T. ve Speedfanu a zjistil jsem, že Raw read error rate, Spin up time a Seek error rate jsou v "červeném". Fitness a performance je 90%. Je to při prvním spuštění normální, nebo jde o potenciální problém a mám disk zkusit raději hned vrátit ?

Jde o disk WDBUZG0010BBK-EESN, 1TB
http://www.czc.cz/wd-elements-portable-1tb-cerna/1 26730/produkt

elements je usb shit, ideální pro ztrátu dat.
externí disky s konektorem uprostřed a délkou těsně nad 100mm neobsahují sata převodník, při poruše se záchrana dat nekoná a jsou na vyhození.
doporučuju to zkusit vrátit - reklamovat nemůžeš, když nemáš screen z nějaké aplikace s viditelnými chybami.

edit: na screenu vidím samé raw hodnoty=0, co s tím chceš dělat?

Ten disk ale neslouzi pro zalohu dat, ale pro prenos, takze vubec nevadi, jak je vyroben a ze se zachrana dat nemuze konat. Pokud si ho tazatel poridil na zalohu svych dat z pocitace, tak si ho poridil spatne.

---

Pro tazatele: Jedine co se da povazovat za prukazne je test utilitou od vyrobce, WD ma svuj Data LifeGuard. Verim, ze si ho dokazes pres Google najit a stahnout sam.

správně jsou hodnoty raw. srozumitelněji to ukazuje crystal disk info.
co myslí výrobce jeho pochybnými barvičkami se zeptej jeho.

jak píše klega, usb disky jsou jen na přenášení dat.
bohužel nákupy terových disků ukazují, že je tazatelé považují za zálohu - a na to si kupují krám, ze kterého nejde data po poruše dostat.

OK, děkuji za rady. Potřebuji spolehlivé zařízení na zálohování, velikost min. 1TB a cena cca 2000 Kč. Přenášení jen v rámci bytu. Díval jsem se na navržená zařízení,a i když asi nebude problém přišroubovat box k disku, raději bych koupil něco, co jen zapojím. I samostané disky jsou myslím dražší, než v "hotovém" zařízení. Opravdu se nedá nic vybrat z "hotovek" ?

Předem díky za váš čas.