Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multifunkční tiskárna pro scanovani samopropisů

Ahoj němá někdo zkušenosti se scanování samopropisovacích listů?
Problém je v tom, že je to okem velice slabě vidět a když se to nascanuje npř. do pdf není tam skoro nic vidět.
Chtěl bych koupit do firmy multifunkci která by mela výkonný scaner cca 30-40tisíc.

děkuji za odpovědi.

Vidět tam nic není, protože není použito vhodné nastavení scanneru. Je třeba vyzkoušet, co je nejlepší. Něco je líp vidět barevným naskenováním, něco jen černobílým (ne stupně šedi).

Samostatný lepší scanner bude lepší než scanner z dražší multifunkce.

Ty papíry vám odněkud chodí nebo je tvoříte přímo ve firmě?

Musíš si pohrát hlavně s gamma korekcí a pak jasem a kontrastem ve skenovacím programu (pokud to jde) a nepoužít žádné přednastavené šablony a nejlepší výsledek si uložit jako svou šablonu. Je to trochu práce, než se to vyladí, ale jde to. Používám program XSane (Linux), tam jde tohle vše nastavit a přináší to uspokojující (ne skvělé) výsledky i z toho prdelpapíru, co jsou samopropisy.

IMHO dražší scanner ti v tomto případě asi moc nepomůže.

Jak píše zejména Rce, klíčem je použít neautomatické nastavení, toto umí většina samostatných scannerů, jmenovitě určitě Canon a uměly to i starší HP (aktuální nevím).

Pokud řešíš masové skenování, tak lepší než multifunkce je profesionální dokumentový scanner s ADF, který lze většinou velmi dobře přednastavit na potřebné využití. Například: http://www.canon.cz/scanners/document-scanners/ima geformula_dr-c240/