Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení e-sata

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na připojení SATA HDD k notebooku, který má konektor e-sata. Musím mít pro připojení 3,5kového externího disku externí napájecí adaptér, anebo konektor e-sata v noterbooku je již vybaven napájením a bude stačit kabel typu: https://www.tsbohemia.cz/delock-kabel-esatap-na-sa ta-22-pin-delka-0-5m-pro-2-5-i-3-5-hdd-84402-_d146 928.html ??
Objevil jsem totiž i propojovací kabel e-sata/sata https://www.tsbohemia.cz/datovy-kabel-esata-sata-d elka-1-5m_d97046.html , ale ten externí HDD by asi potřeboval nějaké napájení. Je tomu tak? Pokud ano tak jaké?

v eSATAp je podobný bordel jako ve SCARTU. Existují různé varianty.
http://superuser.com/questions/435738/how-to-check -if-my-esatap-port-provides-12v-power

There are two versions of this port. Most laptop computers do not have +12V power available, and have an eSATAp port which provides only +5 V. Desktop computers, with +12V available, have a port with two additional pads, placed against the plug's "horns", which provide +12 V. Some devices, such as 2.5-inch drives, can operate off the +5V supplied by laptop eSATAp ports. Others, such as 3.5-inch drives, also require +12V; they can be powered from a desktop eSATAp port, but require an external +12V power supply if used with a laptop computer. This can lead to confusion if users are not aware of the distinction.

Děkuji moc, je mi jasné, že z mého e-sata portu 12V nevytluču, piny P12 a P213 chybí a tedy jdu obvolávat firmy jako TS BOHEMIA, Mironet, NC Computers atd. jestli vedou něco takového jako je externí napájení třiapůlkového SATA disku.