
Napájení e-sata
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na připojení SATA HDD k notebooku, který má konektor e-sata. Musím mít pro připojení 3,5kového externího disku externí napájecí adaptér, anebo konektor e-sata v noterbooku je již vybaven napájením a bude stačit kabel typu: https://www.tsbohemia.cz/delock-kabel-esatap-na-sa ta-22-pin-delka-0-5m-pro-2-5-i-3-5-hdd-84402-_d146 928.html ??
Objevil jsem totiž i propojovací kabel e-sata/sata https://www.tsbohemia.cz/datovy-kabel-esata-sata-d elka-1-5m_d97046.html , ale ten externí HDD by asi potřeboval nějaké napájení. Je tomu tak? Pokud ano tak jaké?
A máš napájený eSATA port? Pokud je kombinovaný s USB, tak je napájený.
Píšu, že noťas má e-sata port...... jak mám vědět, že je napájený..???
v eSATAp je podobný bordel jako ve SCARTU. Existují různé varianty.
http://superuser.com/questions/435738/how-to-check -if-my-esatap-port-provides-12v-power
Děkuji moc, je mi jasné, že z mého e-sata portu 12V nevytluču, piny P12 a P213 chybí a tedy jdu obvolávat firmy jako TS BOHEMIA, Mironet, NC Computers atd. jestli vedou něco takového jako je externí napájení třiapůlkového SATA disku.
Vacsina 3,5kovych USB krabic a adapterov ma aj nejaky napajaci adapter a molex. Vseobecne ale je lepsie pouzivat 2,5kove disky, tym staci 5V