Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varování CZC.cz

Popíši situaci:
M-Pol mi navrhl počítač, nechal jsem ho složit v CZC a po přinesení domů nenaběhl ani do BIOSU (viz příslušné vlákno)
http://pc.poradna.net/q/view/1482177-pc-do-domacno sti

Sestra po mě chtěla, ať ji koupím do ordinace ten samý a mě nenapadlo nic lepšího, než jen zopakovat objednávku v CZC s vírou ve statistiku a pravděpodobnost, že dvakrát po sobě to nemůže nikdo zku*vit.
Počítač jsem právě připojil k monitoru, zapojil a co byste řekli.... Opět ani nenajel do BOISu.

Jakýsi protokol o testování je zjevně zfalšovaný, protože počítač nemohl být nikdy po sestavení připojen k monitoru a vyzkoušen.
Tak dvě objednávky po sobě mě vyléčili z objednávání čekoholi dalšího z CZC.... Ostatním to píšu, aby viděli, že sestavení v CZC čas neušetří, právě naopak.

Minule mi přišlo, že jsem kolem toho udělal dostatečnou informační kampaň v rámci CZC, do popisu k sestavení jsem explicitně napsal, aby to nezkurvili jako ten minulý....
Problém je, že objednávku jsem dělal už asi před 3 týdny (tak dlouho jim trvalo, než měly skladem všechny objednané komponenty), takže ten počítač je opět potřeba co nejrychleji zprovoznit a dodat sestře. Chuť poslat je s tím do p*dele mám ale nezměrnou....

Počítač jsem právě připojil k monitoru, zapojil a co byste řekli.... Opět ani nenajel do BOISu.

• Co jsi ale kam presne co zapojoval?
• Neni tak dlouho, jednomu tazateli se stalo to samé, 10x jsem se ho ptal, zda-li zapojuje monitor do prislusné zdirky(video) na grafické karte, ve finale z neho vylezlo, ze ne, ze zapojoval HDMI do vystupu na zakladni desce :-)

Žádná vlastní grafika tam není, pouze ta integrovaná.
Zkoušel jsem samozřejmě víc jak jeden monitor (dělám ve firmě zabývající se vývojem software na zakázku, takže tu máme dostatek monitorů). Zkoušel jsem jak vga kabel, tak DVI.
Problém opravdu není se špatným zapojením kabelů. Počítač vážně zapojit dokáži.

Minule to opravili v Netbookservis (smluvní partner CZC, výdejna na andělu). Takže předpokládám naprosto ten samý problém s blbě osazeným/zapojeným procesorem. Zřejmě výměna boxovaného větráčku za jiný je mimo schopnosti technika v CZC.

dodavatela

• Kdyz jsme u toho dodavatela, navim jak v Cr, ale zde jsem videl nekteré postaky s docela neprimerenym chovanim k zasilkam, pro to bych snad az systematicky sestavu pred prvnim spustetim zkotroloval, jak napajeni, tak i jednotlivé casti PC, zda-li jsou opravdu dobre zasusnuty a zapojeny.
• Nekteri soukromy dodavatelé, nedodrzuji predepsané smernice proto neni prekvapujici, ze po ceste se muze cokoliv odpojit, coz by nas zase vedlo k defunkci celého PC, CZC, nemusi byt vylozene vynikem.

Bohuzel mam s CZC v tomto smeru rovnez spatnou zkusenost a nemuzu je doporucit. Je to sice jiz chvile, ale ocividne jsou tam porad ti sami lempli. Objednal jsem si PC, skrin midi-tower se samostatnymi pozicemi pro 5,25" a 3,5" zarizeni. BOX s 3,5" pozicemi byl navic cely oddelitelny. Bohuzel panove po pridani disku do 3,5" nepridelali poradne BOX ke skrini, ta se behem dopravy uvolnila a vevnitr slusne radila. Pristup CZC byl arogantni a resilo se to dlouho. Takze za mne ne.

Souhlasim, ale je to o tom, ze je to zadarmo a sklada to tam vic lidi, ruzny brigadnici a tak, obcas to proste nedopadne a je treba to reklamovat, kdyz jim to nedas vedet, tak to ten kdo to skladal zkazi dalsimu.
Jestli si myslis, ze Alza kde to je za tezky prachy je lepsi, tak neni.
Neni holt nad to, si to slozit hezky sam.

No když se mu to stalo dvakrát tak místo toho co to zprasil tam je jinej co to prasí (v horším případě to dělá ten co dřív).Jinak ovšem tu přepravu bych bral taky v potaz,kupoval jsem komplet Pc Lian LI za perfektní cenu,přišlo to super zabalený jak bejt mělo,na screenu měl fota z provozu a vše OK ovšem zapojil jsem a obraz nic,vyndal jsem vše ven taky nic najelo to ,ale restart do biosu apod jsem se nedostal, nakonec jsem koupil novou CMOS baterku a pak to najelo,ale moc se mě nezdá že by to bylo baterií ta jede na jiný MB doteď, prostě se tam cestou něco dojebalo,co je mě dodnes záhada protože to fachá doteď.(stalo se mě to dvakrát nezávisle na dvou MB u GB DDR2)

Díky za varování, teď už vím, že asi opravdu CZC.cz není to, co dřív.

Asi to sem moc nepatří, ale taky se přidám:
- reklamace ntb Lenovo - 29.den po asi tisíci telefonických urgencí zasláno na mail že je reklamace vyřízená,datum podání balíčku ke mě 31.den, přišlo 34.den - na nic nemám nárok, vše bylo splněno do 30ti dnů:)
- reklamace RAM - na dodáku bylo jiné číslo než na RAMkách - poprvé zamítnuto s tím, že jsem "zloděj" a že se je snažím okrást, druhá reklamace s omulou, že to měl asi skladník "na salámu" a pípl jinou RAMku
- reklamace MB - nefunkční....před dvěma dny se mě deska vrátila z 28deního servisu...verdikt - opraveno. Dám CPU,VGA,RAM a nejde...deska neopravena....

Jenže najít asi jinej e-shop, kterej má jinej nebo lepší servis nikde nenajdu.

Koukám, že by byla potřeba nějaká statistika ohledně sestavení na CZC.
Ovšem to by vyžadovalo odezvu od tazatelů na PC sestavy, nevím kolik se zde třeba za rok zrealizuje a sestaví takových navrhnutých PC na CZC, ale je fakt, že až tak moc stížností se na poradně neobjevuje, tak asi dvě, tři za poslední rok.

Teď jsem to psal u svého tématu

Chci taky varovat před CZC (ale i jinými - Alza atd.) a jejich prodejem Televizí - prodávají šedivky mnoha značek (Samsung, Phillips atd.). Na stránkách uvádějí - české menu - nejedná se však o českou distribuci, nýbrž o přehraný software s češtinou - šedivka.

Reklamovali jsme TV od Samsungu (po měsíci přestala hrát) a Samsung nám jí vrátil z výše uvedeného důvodu.

Jediné plus je, že v CZC nám bez jediného slova vrátili peníze.

S CZC jsem zatím žádný problém neměl. Před cca třema měsícema jsem tam objednával komponenty na celý PC vč. monitoru, klávesnice atd. prostě všechno. Vše bylo celkem rychle dodané a dobře zabalené. Počítač jsem si sestavoval sám doma.

Zkus ještě v tvém počítači kouknout jestli máš správně zapojený front panel, jestli neproházeli vodiče vedoucí do desky, sice je to neomlouvá, ale stává se to.

Tak je pro úplnost, zjistil jsem, co přesně czc při sestavování 2x zmrvil (na základě infa od technika z nbservis, který to po něm opravoval).
Technik v CZC nejprve přilepí procesor na chladič a to následně celé narve do desky, takže to pak pochopitelně není zasazeno správně...

Intel takto zprasit nejde, protože soket má zámek, který "přikryje" celý CPU a nechá venku jen IHS, takže pro intel to je rovnou nesmysl, protože pak by s nalepeným chladičem nešel soket vůbec zavřít.

A co se týká AMD, tak nalepit přesně CPU na chladič a pak se ještě trefit přesně do soketu je mission impossible. Nadto by ten soket musel být zavřený, protože i v případě AMD nejde páčka soketu povolit, pokud je osazen chladič.

Todle mě tam řekli. Osobně nemám problém tomu uvěřit. Procesor se přece musí zasadit tak, aby zapadl "nadoraz". Pokud nejprve přilepí procesor k větráčku a pak to narvou do desky, tak i když se trefí pinami do správných děr a přišroubují větráček, pořád to přece neznamená, že ten procesor "dosedne" do patice "nadoraz".
Jinak taková perlička, když mi to technik od smluvního partnera CZC předával, tak zmínil, že potom co viděl jak to montují by si on u CZC žádný počítač neobjednal.:-D

Já nevím no, když jsem si kupoval komponenty na PC, tak jsem si ho pak skládal sám, asi pro to, že mě skládání PC bavilo. Na CZC kupuji komponenty, protože je mohu převzít zdarma na jejich pobočce v městě, kde mám zaměstnání, jinak je ale nijak nepreferuji, když mě komponenty vyjdou jinde levněji, koupím je jinde. Např. v CZC jsem reklamoval jednou HDD, vrátili peníze i když nejdříve chtěli vnutit jiný HDD. V ALFA jsem vracel základní desku do 14 dnů od nákupu a vrátili mi méně peněz než byla nákupní cena kvůli tomu, že jsem ji měl již našroubovánu v PC skříni a bylo to na otvorech poznat.

Bože Hašku,co to meleš ? Jak můžeš stavět vedle sebe Alzu s Electrowordem ?? Znáš vůbec ty obchody ? Ano,je tam 100% obcodníků,jak jinak. Ale ti obcodníci jsou i 100% odborníci. To ale mluvím o Alze a CZC. Electroword sem taháš ty. Tam si běž koupit třeba párek.

S CZC mam zatim jen dobre zkusenosti, tech par pocitacu, co jsem si tam nechal zkompletovat, bylo bez zavady.

Reklamace mi vyrizovali ochotne a v rozumnych casech, celkem 6 za 6 let a az na jednu (opotrebeni pred koncem zaruky) slo vzdy o zavadu v elektronice, co se projevila po par dnech pouzivani - tedy tezko ji v krame zjistit, proste to cinani osidili prilis.

Takze nezpochybnuju vase pripady, ale zjevne zalezi, na koho narazite a ja s nima problemy nemel, tudiz jsem nemel duvod o tom zakladat vlakna. Coz asi bude spis vetsinovy pripad - kdyz vse funguje normalne, netreba o tom mluvit, kdyz je neco spatne, tak se poskozeny ozve hlasite.