Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu se dostat do systému ani do bios - POMOCT

Dobrý den, nechal jsem mou neteř hrát na pc. Šel jsem si odskočit na WC a vrátil jsem se po pěti min a už jsem viděl jen tenhle obraz:
obrázek

Nevíte, co s tím prosím?
Snažil jsem se dostat do biosu při restartování pc, ale nejde to.
Jen zapnu PC a skočí tam tahle tabulka, kterou vidíte na odkazu.
Nereaguje ani klavesnice a ani myš. Nerozumím tomu.

Má někdo nějaké zkušenosti a pomohl mě? Stačí mi na tohle nějaký návod.
Umím si nainstalovat nový systém, ale problém je, že se nedostanu ani do BIOSU.

Předem děkuji za komentáře.
Přeji pěkný den
Pavlíček

děkuji všem, případ vyřešen. Stačilo jen sejmout tu baterii , počkat 10 minut a zase to vrátit v jiné poloze tu baterku, zapojit kabely do eletriky a zapnout to a už to běželo jak má :) žádná data se neztratila.

Moc Děkuji

• Más tam napsané ze se ti nepovedlo taktování procesoru, tak čemu se divís..neter ti kdyz chodís na záchod asi taktuje ?
• Zmáčkni <DEL> a v moznostech nabídky BIOSu zadej <LOAD DEFAUT>, ulozit.

Nezbývá tedy než ten reset CMOS, jak je psáno hned v prvním příspěvku. Jak ti bylo, řečeno, musíš počítač zcela odpojit od napájecí sítě (vytáhnout ze zdi). Potom buď na nějakou dobu vytáhneš baterku CMOS (někteří mluví až o desítkách minut), rychlejší a spolehlivější (a méně pracné) je najít na desce tři piny s nápisem "Clear CMOS". Na dvou je zkratovací propojka - tu na pár vteřin přemístíš do druhé polohy a vrátíš nazpět (což je důležité, protože některé desky nepřežijí zapnutí s propojkou v té druhé poloze).
Pokud tohle nepomůže, tak jako laik s tím víc neuděláš (a možná ani nikdo zkušenější).

děkuji všem, případ vyřešen. Stačilo jen sejmout tu baterii , počkat 10 minut a zase to vrátit v jiné poloze tu baterku, zapojit kabely do eletriky a zapnout to a už to běželo jak má :) žádná data se neztratila.

Moc Děkuji

Pro příště: Buď vytahuješ na několik minut baterku, nebo dáváš jumper na pár vteřin do druhé polohy. Nemá smysl tyto dva úkony kombinovat. Ten jumper je účinnější, protože jednak odpojíš baterku, jako když ji vytahuješ a navíc se zapojením do druhé polohy zkratují napájecí vývody CMOS, takže se okamžitě vybijí kapacity a nemusíš čekat na samovolné vybití jako při prostém vytažení baterky. Jenomže - u některých desek to není vyvedeno.