Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno system boot failure insert system disk and press enter

Ahoj,
koupil jsem si bednu Zalman Z1 a nainstaloval do ní komponenty ze staré skříně jenomže když počítač zapnu tak to píše system boot failure insert system disk and press enter, systémový a druhý HDD jsou zapojený systémový je nějaký 80gb seagabte sata II https://www.alza.cz/seagate-barracuda-7200-10-t-li te-80gb-sata-ii-ncq-8mb-cache-7200ot-st380815as-d6 9479.htm a druhý pata 100 200gb https://www.alza.cz/seagate-barracuda-7200-9-d5932 9.htm
základní deska GA-M61PME-S2P rev 1.0 zbytek kompontentů klidně dopíšu.

Svým vnitřním zrakem vidím jednu ze dvou možnosti:
1) Nemáš pořádně zapojené disky (hlavně systémový možná bude odpojen)
2) Nemáš nastaveno bootování ze systémového disku
Typ základní desky, ani disků, v tom nejspíš nehraje žádnou roli.

disky si strcil inac jak boli predtym. Nastav si poradie bootovania v BIOSe alebo ich strc do konektorov jak predtym (prehod na diskoch sata kable)
//edit: jaj ten druhy je pata, tak potom mas asi zapojeny syst.disk blbo (nemas v nom napajanie apod), skontroluj si ci je zdetekovany v BIOSe. Ak je, tak nastav boot order spravne