Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 a grafika Intel pripadne Skylake

Zdar,
cista instalace Windows 10, nasledne ovladac desky, restart, ovladac grafiky, ostatni ovladace. Tim chci rict, vsechno probehlo dle predpisu a bez chyb.

Potom Firefox 38 ESR a asi po pulhodine hlaska:

Ovladač zobrazení igfx přestal pracovat a byl obnoven

Potom Firefox zamrznul. Takhle nekolikrat, vypnul jsem hardwarovou akceleraci a od te doby je klid.

Instalace MSI Kombustor (ted z hlavy nevim, ale stahnul jsem aktualni stabilni verzi), spusteni programu a nasledne okamzite ta sama hlaska a program nasilne ukoncen.

Na desce jsou diody na stav pameti, grafiky a procesoru, vsechny hlasi OK.

Pres noc probehl Memtest - stav OK.

V protokolu udalosti jedinna chyba tykajici se toho grafickeho ovladace, ze ktere nic nepoznam, spravce zarizeni OK vsechny ovladace funkcni.

Dneska jsem se k tomu zase dostal, nainstaloval 3DMark (dosahl jsem pekneho skore 1018 bodu) a 3DMark11, oba bezi naprosto bez potizi.

Sestava: MSI H170 Gaming M3, core i7-6700, Crucial Ballistix DDR4 2400, CoolerMaster 700W, SSD Crucial MX200, HDD Seagate Desktop.

Nez jsem provedl testy 3DMarkem, tak jsem se domnival, ze by mohla byt hardwarova chyba desky nebo procesoru. Ale to by nebezelo nic a 3DMark bezel bez problemu.

Takze si rikam, jestli spis si Windows 10 jeste nerozumi s Intelovskyma grafikama, nemate nekdo tuto kombinaci, abyste mi to mohli potvrdit nebo vyvratit?

Nebo me napada druha moznost, jestli si jeste nerozumi Win10, Intel grafika a platforma Skylake, takze kdyby se tu nasel nekdo kdo ma i tuhle kombinaci a zda je vse OK?

Jake presne mas tie ovladace grafiky a chipsetu?

HW akceleraci si vypol kde presne pre co konkretne?

Skylake funguje normalne, ale FF38 som na nom neskusal :) (btw. posledny je FF41.0.2). Ale u teba to tipujem na blbe intel ovladace alebo nejaky problem s napajanim cpu/gpu apod

Diky vsem za rady.

Ovladace jsem kontroloval pres web MSI k desce a windows update take nenabizel novejsi, jestli jsou novejsi primo u intelu nevim, zitra zkontroluju, napisu.

BIOS je posledni.

FF38 ve verzi ESR, normalni Firefox nepouzivam. Zarazilo me, ze to dela ten i ten Kombustor, ale 3D Mark ani 3D Mark 11 to neudelal, takze jsem myslel, ze by to hardware byt nemel. HW akceleraceje v nastaveni Firefoxu polozka.

nejaky problem s napajanim cpu/gpu apod

Myslis teda, ze by mohl byt?

Jak to jeste otestovat? Jinak na tom PC uz enkoduju video a to jde taky OK, pritom procesor bezi naplno.

V jakem programu jeste testovat?

Napada me, Chrome taky bude pouzivat hardwarovou akceleraci?, zkusim delat v nem, jestli to bude taky.

utility od vyrobcu dosky

Ne, jen ovladace. MSI Kombustor a MSI Afterburner jsou regulerni programy, ktere se daji pouzivat i k jinemu HW nez od MSI, ty MSI vubec k te desce nenabizi, stahoval jsem je uplne zvlast.

Zarazilo me, ze to dela ten i ten Kombustor, ale 3D Mark ani 3D Mark 11 to neudelal,

• Tak zarazilo, to jen napovídá to, ze problém není v DX, o problému napajení Gpu/Cpu silne pochybuji, to se projevuje jinak, doprovázené jinou formou bugs, artefaktu ci padání systèmu etc. byt tebou, projedu Intel a UPdatuju dosavadní drivery (poprípade zkusím WDDM), tak jak instalací posledních updatu pro Win, kde tvuj bug muze byt opraven.

Win10 automaticky aktualizovany a nic uz nenabizi

• Ted si nejsem jisty s Win 10, ale má tusím také moznost, která potrebuje rucní potvrzení v nastavení UPdate typu "I pro ostatní produkty MS a MATERIAL", kde v opacném prípade drivery nabízené MS, nemusí byt presentovány v nabídce, po potvrzení nemusí nabídnout poslední dostupné, ty jako prevázny uzivatel Linuxovích distrubucích, se s MS más na co tesit, zabava bez príplatku zarucena :-)
• Uvidís zítra, kdybys náhodou driver na strankách nenasel (i kdyz verím ze najdes) zkus u konkurence, drivery od jiné znacky, která obsadila nebo pouzila identicky HW.

Skus aktualny firefox. Pouzivat stary SW s novym HW a OS neni vzdy vhodne.
A hladaj aj nejake novsie ovladace k intel grafike na intel webe apod. Verzia tych ovladacov co mas je kolko? (mozem to aspon porovnat s aktualnym co ma intel na webe pssst tajne jak svina :)

P.S. alebo skus aj Win8.1 apod, ze sa s tym W10 nedorobkom vobec seres :-) (u nas sice testuju W10 ale FF38 tam fakt nepustali tak neviem :)

Z mojej osobnej skusenosti co som doteraz mal neaky problem stym ze by mi vypisalo tu hlasku ze PROGRAM PRESTAL PRACOVAT tak to vyriesilo to ze trebalo si naisntalovat vsetky aktualizacie pre Windows a potom sa ta hlaska neukazovala(je jedno aky program prestal pracovat).
Ja to robim tak ze ked instalujem nanovo cely system tak nainstalujem:
1. system = windows
2. Aktualizacie/SP1
3. ovladace na chipset potom restart a na iny hardware
4. instalacia inych programov.
Zatial doteraz pokazde ked som mal ci u seba alebo niekdo tuto hlasku tak mu pomohla ta instalacia vsetkych aktualizacii/SP1 na Windows a potom sa ta hlaska uz nezobrazovala. Ak ovsem uz mas nainstalovane vsetky aktualizacia a nadalej to ukazuje tak je tam problem v ovladacoch alebo aktualizaciou BIOSu (co ale je malo pravdepodobne). :-/

Tak ovladac byl nejnovejsi, ten samej co je "last" na webu Intelu.

Jinak Kombustor jsem zjistil, ze jede, pada to akorat na testu [B] Plasma (1M-particle), u tohohle testu mi to dneska ale vyhodilo jinou hlasku:

Aplikaci MSI_Kombustor. byl zablokován přístup ke grafickému hardwaru.

Jinak Chrome jede s hardwarovou akceleraci, jen Firefox ne, ale asi ma MM.. pravdu to bude tou verzi 38 ESR, ale ja do normalnich verzi jednoduse nejdu, radsi necham vypnutou tu hw akceleraci.