Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření disku

Ahoj, poradil by mi prosím někdo, jestli se dá nějakým způsobem (né novou instalací) rozšířit disk kde je systém? Při instalaci jsem disk rozdělil na C,D- bohužel C jenom na 60 GB. Teď když ve správci disků dám zmenšit D vytvoří se sice nový oddíl, ale už mi to nenabízí možnost tuto jednotku přiřadit k C - jenom nazpátek k D. Chápu, že si to představuju asi moc jednoduše (jsem pouhopouhý laik), ale není nějaká možnost jak to napasírovat k tomu C? Moc díky za info. Radim

Musíš použít programy typu Acronis Disk Director, GParted apod.
Z D: musíš ubrat na začátku, aby pak bylo možné rozšířit C:
Pokud máš na D: hodně souborů, bude to časově náročná operace - několik hodin.
A nezapomeň si důležité soubory zazálohovat.

Pokud bys měl možnost na chvíli D: úplně zrušit, bylo by to jednoduché. Zkopírovat soubory, zrušit D:, roztáhnout C:, vytvořit D: a soubory nakopírovat zpět.

Zatím díky, podívám se na ty programy. Zatím jsem to D zmenšoval pouze ve správci disků a tam mi to žádnou možnost odkud ubrat nenabízelo. Jenom to zmenšilo ( o 100 GB) ale stejně ten zmenšený prostor zústal ve stejném "chlívku" jako zbylé D. Vyzkouším ty programy - díky.

60gb c: by mohlo pro život stačit:
- omezit swap na 512mb
- zakázat zbytečnou hibernaci
- omezit rezervované místo pro body obnovení
- smazat zálohy starých aktualizací
- přestěhovat uživatelské dokumenty ze systémového disku c: na správný datový disk d:
- stejně tak v nastavení prohlížeče přesměrovat download adresář na d: (a zas přesunout starý obsah na d:)