Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Startování PC s WIN 10

Zdravím,

mám problém se svým počítačem. Nechce nastartovat.

Ještě ráno se mi to povedlo bez problémů,, nicméně zhruba po hodině jsem ho musel restartovat, protože nejdřív spadl ovladač grafiky a WIN jej sice obnovil, ale PC stejne zatuhnul. Po spuštění zatuhnul zase a poté se už spustit nepodařil.

Konfigurace:

Mateřská deska je GIGABYTE GA-990FXA-UD3 - https://sc-cdn.scaleengine.net/i/16cdee189886773c6 84f3f40051913f8.png
Procesor: AMD Phenom II x6 1090T
Ramky jsem nedavno (červenec) kupoval nové - http://www.czc.cz/crucial-ballistix-tactical-16gb- 2x8gb-ddr3-1866/135095/produkt
Grafická karta je tohle dIWd
Zdroj mam Seasonic - http://www.czc.cz/seasonic-ss-500et-f3-500w-oem/49 154/produkt

2 disky:
nové SSD od Crucialu (kupován v září) - 250 GB, je na něm systém WIN 10
starší 1 TB HDD od Samsungu s daty

Po delším nezapínání PC se zapnout podaří, naběhne klasická obrazovka s připojenými periferiemi a možností jít do biosu, potom se začne načítat operační systém, pak chvilku vidim logo windowsu a pak se na vteřinu zobrazí něco jako "Windows diagnostikuje počítač" a mam dojem, že se asi vypne (odpojí) monitor, protože začne dioda blikat, místo aby svítila a dál se nic neděje - počítač stále běží (jako chlazení), ale jinak nic.

Oba disky jsou v pořádku - externě jsem je připojil k notebooku a normálně jsem je dokázal procházet.

Můj tip je, že je něco špatně s grafikou.

Co myslíte vy?

Díky,
M

Tohle ale nevypadá na problém s ovladačem grafiky:

Po delším nezapínání PC se zapnout podaří

Podobně se chovaly kompy, co jsme měli v práci (Lenovo). Nešlo to zapnout, stačilo odpojit přívod 230V, jako zapnout, připojit přívod 230V a normálně to pak šlo. Dokud se komp nevypl, tak dobrý. Bylo to neklamné znamení, že do pár dní odešel zdroj.
Zkusil bych nastartovat do nouzového režimu, to používá obecné ovladače a mohlo by to ukázat, zda je problém v ovladači grafiky nebo někde jinde.