Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr monitoru

Zdravím, potřeboval poradit s monitorem,využití 75% hry (spíše FPS), zblých 25% co se naskytne, cena do cca. 7000Kč.
Díval jsem se na Acer XB240Hb nebo AOC G2460PF ale nebráním se ani jiným návrhům, předem díky za rady a návrhy.

A z plynulejšího obrazu nebude mít větší požitek?

Tak to urcite, ale o plynulem obrazu naprosto nerozhoduje monitor, obraz na 60Hz a 144Hz je stejne plynuly. Monitor se 120Hz a vys ma jedinou vyhodu, jde na tom hrat i ve 3D brylich, takze pokud ma tazatel o toto zajem, necht laskave zakoupi, pokud toto vyuziti nepredpoklada, tak urcite se rozhodovat ne jen dle penezenky, ale take dle kvality vysledneho obrazu, teda uprednostnit IPS, PVA.

Viz můj první příspěvek v tomto vláknu

Byl, ale takové myšlenky tu vůbec nesmíš prezentovat, neboť zdejší "experti na gaming" tě utlučou.

Postav vedle sebe 2 stejný monitory, nastav jeden na 60 a druhej na 144 Hz. Z fleku ti řeknu na jaký frekvenci běžej, byť jen pojetím kurzorem na ploše.

Neznam te, nemohu tvrdit, ze nepatris do cca. 0,5% skupiny lidstva s mimoradne nadprumernym zrakem, ale takovych lidi, kteri dokazi rozeznat 60FPS je fakt par, bezne se hry testuji na minimalne 30FPS, teda pokud hra bezi rychleji az do 60FPS je to stale vyuzitelne a pritom se pocita ze bezny clovek uz na 30FPS vidi plynuly pohyb.
Sledovani televize, ktera je vysilana na 50Hz (presneji 50i - prokladane nebo-li 50 pulsnimku) pro tebe musi byt utrpeni. Jednoducha rada, pokud tazatel ma ze sledovani televize (nikoliv kvality vysilani ale obrazu) dojem, ze je to trhane, je na miste zvazovat ty 120-144Hz monitory, pokud mu TV prijde OK bude i OK monitor na 60Hz.

Chci tim rict, ze obraz 60 FPS je pro 99,5 procent lidstva naprosto plynuly a nedokazi rozpoznat 60FPS od jakehokoli vetsiho, tudiz nepotrebuji lepsi monitor nez 60Hz, ktery samozrejme umi maximalne 60FPS.

Ja osobne nedokazi rozpoznat cokoli nad 40FPS a proto i diky te rezerve se soustredim radeji na barevnost a kvalitu obrazu, kterou si na TN monitoru nemam sanci uzit, TN panely jsou vetsinou pouze 6 bitove, obraz je degradovany, vznikaji rezy a barevne to kulha na obe nohy.

A ja ti zas sfleku reknu ktory je TN sracka a ktory slusna technologia, a ani kvoli tomu nemusis hybat mysou :-)
Rozsekanie kurzoru vadi menej jak srackovy TN (rozdiely v uhle pohladu apod). Napriek tomu som spokojny aj s mojim 10rocnym TN monitorom :-)

P.S. a ano viac Hz moze pomoct plynulosti pohybu, ak tolko FPS zvlada grafika. Ked chce Hz, nech si kupi Hz.

sice uz je vyreseno, ale jeste opravim tento naprosty nesmysl.

Oci nemohou bolet z jakyhkoli Hz, to platilo kdysi v dobe CRT monitoru, kde obraz blikal a pokud blikal pomalu, oci to byly schopne rozpoznat, coz je namahalo a mohly zacit bolet (obvykle cloveku zcervenaly aniz by si to uvedomoval, ale kazdopadne pro oci nic dobreho).
U LCD monitoru nic neblika HZ neboli FPS jsou pouze o rychlosti, kterou se meni pohyblivy snimek z jednoho na druhy, proto je boleni oci naprosty nesmysl a lze to jednoduse dokazat. Staci si sednout k televiznimu vysilani, ktere je u nas vysilano na 50Hz a pokud vas z toho nezacnou bolet oci (nikoho takoveho neznam), tak vas nezacnou bolet ani z zadneho 60Hz monitoru.

při rzchlém pohybu mi to vadí, např. při scrollování stránek při čtení a je to dáno právě Hz

nerozporuji prvni cast, je mozna ze muzes mit nejakou ocni vadu, ze ti vadi scrollovani, nakonec samotnemu mi nedela uplne dobre 3D a jsou lide kteri to nesnesou vubec, kazdy jsme jiny, rozporuji tvuj vyvozeny zaver, ze za to mohou Hz, to proste neni mozne.

To už radši to BenQ, ale prostě je to zbytečný! Fakt kup si IPS s 60Hz. Nepotřebuješ 144Hz. Jestli si myslíš, že jako se CSku posuneš na nejlepší rank a zabiješ všechny protivníky jedním klikem a dáš jim headshoty za super score, tak to ani omylem. Naopak požitek z IPS poznáš, ale těch 144Hz zas tak ne. Jasně, že když je postavíš vedle sebe, tak to asi uvidíš, ale nebude to takový jako kdybys měl IPS. Taky když budeš rychle otáčet hlavou, tak taky nebudeš mít 144Hz.

Já neargumentuju rychlým otáčením hlavou, ale profesionální vojáci (no gamers) taky střílej normálně a nemaj na to žádný 144Hz oči. Prostě reálně těch situací, kdy by ti to možná pomohlo, bude tak 0,05% co ten monitor budeš používat. Zatímco IPS uvidíš furt.

Vždyť jo. Já teď sám mám Predator X34 (ještě se neprodává, ale získal jsem ho :D) a když jsem ho nechal na 60Hz a pak ho přetaktoval, tak jsem to zas tak neviděl.

Ano, Vondrs je superman, který by poznal i rozdíl mezi 59Hz a 60Hz. Nebo 120Hz a 144Hz.

No ved prave ze by to zralo jak svina, preto sa to nerobi a honi sa za Hz. Pre oko by uplne stacilo 25Hz keby to bolo rozmazane. Zober si snurku daj si na koniec drievko vo forme kurzoru mysi a toc s nim, tak to je v skutocnosti, nie su tam ziadne snimky, je to cele rozmazane (videl by si rozmazany rovnomerny kruh, ziadne snimky). Ked hra chce napodobovat skutocnost tak by to mala robit stejne, ale to by jedneho jeblo to programovat :)

Druha vec je ze maniaci potrebuju vidiet nepriatela co najskor, a tam moze rozhodnut aj tych 10ms rozdiel medzi 60Hz a 144Hz, ale dost silne o tom pochybujem ptz reakcia cloveka je radovo v stovkach ms, tam 10ms nehra rolu. Skor je to placebo. Ale ked to niekto nutne chce a citi sa potom dobre, tak nech si kupi 144hz :) Je to predsa jeho vec a jeho prachy.

Já bych řek že plno lidí ani neví co kupujou a o nějakým IPS/VA nemaj ani potuchy,jenže je ta podělaná reklama a u ní 24 palců, navržený pro vášnivé hráče takže po tom chňapnou protože u dvou zmíněných technologií to zmíněný není,jinak jasný každej ať si koupí co chce každýho věc.:-)

S tím blurem souhlasím. Je fakt, že normálně svět člověk fakt nevnímá jako jednotlivý snímky, nýbrž jako spojitej celek. Rychle se pohybující objekty v realitě tedy samozřejmě vnímáme jinak než ve hře, kde není blur. Některý hry sice uměj motion blur - rozmazání obrazu při pohybu postavy, ať už jde o pohyb nebo rozhlížení se, ale třeba mindfuck ve stylu kol rychle jedoucího auta (nebo rychle točící se dřívko ve tvaru kurzoru myši či jakejkoliv jinej podobnej úkaz) snad neumí žádná hra.

Jen bych ještě dodal, že hlavní přínos 144 Hz monitoru oproti obyč 60 Hz neni nižší reakční doba díky menší prodlevě mezi snímkama, ale plynulejší obraz - tj. lepší aim.

Nějak se to tu rozjelo :) každopádně jsem se rozhodl že to na 100% bude tn 144Hz teď je otázka jaký. Nejvíc mi padl do oka benq-xl2411z , chtěl jsem prvně něco s freesync ale podle různých forek jak CZ tak zahraničních udájně R9 280x nemá plnou podporu takže jsem od toho upustil. Kdyby měl někdo jiný lepší typ na monitor TN 144Hz tak sem s ním :) cena do cca 7000-8000Kč. Díky.