Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lagování PC

Zdravím, mám asi 3 měsíce sestavu
CPU: FX-8300
GPU: MSI R9 270 GAMING 2G
Motherboard: ASUS M5A97 R2.0
RAM: Ballistix 2x4GB 1600 CL9
Zdroj: Seasonic EK 500W
Chladič: SP Fera2
HDD: WD Blue 1TB
win8.1.

Na této sestavě chytám ve hře lagy Dota2, která není nijak náročná a to i přes to, že vytížení nejde přes 30/40%. Prostě dostanu lag asi na 1/3sec... Totálně netuším čím by to mohlo být. Za rady budu rád díky :-)

"preskenuj v nudzáku MBAM+ADWCLEAN" znamená:
- stáhni a nainstaluj si programy MBAM a AdwCleaner. Jsou to programy na nalezení a odstranění spyware, adware a dalších breberek v PC.
- spusť Windows v nouzovém režimu a spusť postupně oba programy. Vše, co najdou, smaž.

Dota2 moc neznám, ale není to náhodou převážně singlethreaded hra? Pak by bylo celkem jasné, proč je vytížení "jen" 30% - hra jede jen na jednom jádře, a protože AMD má slabý výkon v ST (narozdíl od MT, kde to dokáže uhrát na 8 "slabších" jader), cuká i hra.

edit: no jo..

https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/3ajopl/ a_look_at_source_2s_multithreading_with_dota_2/

ono "vytěžování" jader na střídačku je přehazování tasku z jednoho jádra na druhé (v textu je to mylně považováno za znak MT).

No rychle jsem to projel, a je tam zmíněno že právě přešla hra do nového klienta Reborn, která dokáže využít vicejadrovy procesor mnohem lépe ale ne všechny jádra... Takže podle mě tím to nebude, a asi to nebude tak špatně když mám fps ve hře 120 což mi tam drží omezovač na 120fps.
Úplně stejně mi to funguje i když streamuju... 90fps stabilně a ten lsg do toho třeba jednou za 30minut...

Pořád se mi to něják nezdá, když jsem měl PC první mesíc tak se nic takového nestávalo. A když hraju na FullHD max vykreslování, ale vše ostatní na minimu, či vypnuto tak to i přece takový procesor se slabým singlecore výkonem musí zvládat. Uvažuju nad přeinstalaci windows, nevím jestli to v tom může být, ale nadruhou stranu to poukazuje na to, že to nedělalo...