Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4GB RAM ale použitelné jsou jen 2,75GB

Ahoj mám ntb HP 6735s který měl 2GB RAM dokoupil jsem další 2GB (4GB celkem) v AIDA64 mám ukazané 4GB i v systemových vlastnostech ale použitelné jen 2,75GB a v miniaplikaci system monitoring II mám použitelné 2812MB RAM

můžete mě říct kde je chyba mám WIN 7 32bit ale ten má vidět max 3,75 GB

v BIOSu nejde nastavit sdílení paměti u Grafiky (HD 3200)

Prosím o radu, díky Wariss.

WIN 7 32bit ale ten má vidět max 3,75 GB

Ne, 32Bit OS adresuje vždy 4GB (vyjma vylomenin s PAE, ale to je záležitost ryze speciální). Kolik je přístupno pro OS na adresaci RAM (tj. "co vidí Windows", jak nepřesně píšeš), to záleží na tom, kolik zařízení počítače si nárokuje adresní prostor, a jak je tento prostor velký. Grafika není jediné zařízení počítače, byť ukusuje zpravidla ten největší kus adresního prostoru.

můžete mě říct kde je chyba mám WIN 7 32bit ale ten má vidět max 3,75 GB

Nie nemá, niečo málo z RAM si zoberú systémové zdroje pre hw, pri 256MB grafike bude v systéme použiteľných max 3,3 - 3,5 GB...
Čo sa týka grafiky, tak pamäť RAM je zdieľaná!