Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava buniek externeho HDD.

Cez satelitny box si nahravam pořady na externy HDD. Nenapisem nazov ani jedneho, lebo by ste povedali ze su to šunty. Ked som ich kupoval, nevedel som ze to su. Neda sa rozumiet vsetkemu predsa a kupovat vzdy iba drahe veci.

Problem nastal, ked som mal volnych nejakych 13 GB a nahraval som 4 hodinovu vec. Nahralo sa to a ostalo aj nejake volne miesto, ale zhruba po 1.5 hodine sledovania nahravky uz nebol obraz, iba zvuk. Restartoval som box, aj odpojil HDD a nepomohlo.

Teda rad by som pouzil nejaky programek, ktory mi skontroluje, opravi iba bunky volneho miesta na HDD. Nieco som premazal a nieco tam mam, pretoze ten sat. prijimac pri nahravani naschval sifruje, aby sa to nedalo pozerat v PC (vraj to tak robia vsetci vyrobcovia, som o tom nevedel).
Doporucte program, ktory neposkodi existujuce nahravky.

Dakujem

o data jsi už možná přišel.
podívej se na smart hodnoty toho šuntu.

insufficient disk space to recover lost data

není dost prostoru pro opravu ztracených dat. (toto mohlo souviset s chybovostí při zaplnění disku)
4.3gb v 25.683 opravovaných souborech.

vyber si:
1) možná jsi s diskem mechanicky zacházel neslušně: on se ti pak pomstil zápisem dat přes vadná místa.
2) možná neumíš odpojovat disk od pc nebo má vadný usb kabel/konektor: ve fat32 vznikly chyby a přes tato místa se nahrála vadná data.
3) a osobně mám podezření, že adata používá disky druhé jakosti.

vhodné by bylo smazat tu poslední vadnou nahrávku, co zaplnila disk.
s tou druhou fajfkou se bude kontrolovat povrch disku. tím se do budoucna vyloučí, že se nebude zapisovat na vadná místa.
pokud stojí smart hodnoty za houby, vypadá to na nový disk.

Nainstaloval som si tu najvacsiu verziu ultimate (200 MB)
Co teraz ?

idiot.
sorry, ale fak nemám slov.
měl jsi zjistit smart stav disku, ne instalovat 200mb hovadinu a onanovat nad verzí.

škoda času a omlouvám se všem, že jsem tak zbytečné vlákno s nepolepšitelným mentálem vytahoval nahoru.
protože se mi bfu tobě podobní pletou, jdete všichni na můj black list, není zač.