Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvě připojení k internetu

Dobrý den,
chci se zeptat,jak by jste nejlépe řešili následující situaci.
Je jeden PC,ten má dvě síťovky.
Na jedné je pevná veřejná IP adresa a druhá ji dostává z DHCP z routeru.
Jedna síťovka má na starost připojení wifi a druhá ADSL.
Jde mi o to,že když vypadne ADSL,aby se připojení automaticky přehodilo na wifi a to i včetně smtp a prostě všeho.
Jde to vůbec?Asi jo,ale víte někdo jak nejlépe?
(nejsou např. k dispozici nějaké eth. routery se dvěmi WAN porty? )

Díky moc
Změna kategorie, původně: Tipy, triky (host)

1. jak BYSTE řešili!! Hnus fialový "jak by jste" si nech do hospody, tady se mluví česky. Díky.
2. v čem máš problém si nějakým skriptem co minutu/10s opingávat nějaký webík/hostitele a v případě, že to nebude vracet odpovědi, tak pomocí příkazu route změnit výchozí bránu? SMTP si můžeš nastavit třeba smtp.seznam.cz a máš to pořešeno.
3. routery s více WAN samozřejmě existují, ale není to nic levného, nejlevnější je linuxový starší počítač, ale tam zase platíš elektřinu.

Tak to už bys tam měl zavítat, někde dle písemného projevu posuzují pisatele potažmo žadatele a ten co píše abyjste má pak trochu smolýka.
A jako pomůcku pro mě a mně se používá záměna. Když to jde nahradit slovem tě píšeme mě když tam jde napasovat tebe píšeme mně. Dejte na (tebe)tedy na mně. A ošulit to užitím termínu mne taky není na škodu.
Kde je doba kdy se říkalo "Chrám i tvrz"
Pan Eisner už má asi na hřbitově udělaný tunel jak se obrací.

1. na slovech "JAK BY JSTE" není gramaticky nic špatného,to jestli je to spisovné nebo v dialektu je věc druhá,navíc není to vůbec důvod k obracení se v hrobě,myslím,že jsou horší věci na světě a s tím jak mám napsat dotaz jsem tady opravdu nepřišel a ani jsem nikoho z vás nežádal o pomoc tohoto směru.
2. Mě ani mně ani mne jsem v úvodní otazce nepoužil,ne?Nebo jen blbě vidím a poraď,kdo z nás dvou půjde na oční.
3.pořád nevím jak to mám udělat s tím připojením,tak prosím o soustředění se na danou věc a nikoli na pravidla českého pravopisu.A pokud někoho opravdu zajímá jen tato tématika,myslím,že do adresního řádku v prohlížeči píše špatné české slova,protože tady se lidé zabývají zcela jinou problematikou.PC opravdu není zkratka PRAVIDLA ČESKÁ !!!

1. :-) Ok,provedu
2. tomu rozumím,ale příkaz route,to mi moc neříká.Vím,že existuje,slyšel jsem něco o metrikách a vím co je cmd a pingat taky umím (ručně),ale to je asi tak všechno.Myslíš,jako změnit výchozí GTW,ale co IP ?Ty jsou taky jiné a DNS i maska taky...to už si ten komp nějak přebere sám?Pokud jo,jak to tedy tím příkazem route zadám tak aby se to měnilo automaticky?Mi osobně to třeba nevadí měnit normálně v protokolu a navíc těch výpadků není zase až tolik,ale přítelkyně s tím má větší problém a bylo by i logičtější to vyřešit jednou pro vždy a ne to přehazovat jak...
A kde seženu ten skript?
3.to je fakt,to mě napadlo jako krajní varianta.

Díky

ad 2. psal jsi, že jedna IP je pevná, druhá je z DHCP routeru. Nevidím problém, pevná je OK, a v DHCP na routeru snad zvládneš udělat rezervaci, aby ten počítač dostal vždy stejnou IP adresu. DNS máš možnost nastavit 2, takže stačí nastavit na obou připojeních DNS servery obou poskytovatelů. A skript neseženeš, ten si napíšeš :-)

Jinak mě ještě napadlo jedno řešení, a to použít netsh. Přes netsh dump >pripojeni1.txt si vydumpuješ jedno spojení, pak to ručně přehodíš, znovu uděláš netsh dump >pripojeni2.txt, a pak na to můžeš udělat 2 ikonky na plochu, které budou spouštět příkaz netsh exec pripojeni1.txt (nebo ...2.txt). Příkaz netsh dokáže totiž uložit aktuální a zpětně načíst kompletní konfiguraci síťového nastavení.

ad 3. Pokud máš problémy napsat si ten skript, tak o linuxu bych ani neuvažoval. ;-)

No ten netsh dump zní zajímavě,to bych mohl zvládnout.Už jsem našel i nějaké softy pro windows,které mění nastavení TCP a stačí pár kliknutí.Je to lepší,ale pořád to není automat.
ad 2.Když nastavím pro obě síťovky stejnou IP,což opravdu není problém,budu mít konflikt IP,ne?Navíc na tom ADSL routeru (kde je nyní DHCP) je ještě jeden PC od segry vedle v bytě a občas si domů přinesu ntb z práce.Ale i to by se dalo řešit pevnými IP.S tím SMTP a DNS to je pravda,to by šlo.

Jo a také jde o to,že připojení wifi je záložní.Tzn. že při výpadku ADSL potřebuji,aby se připojení přehodilo na wifi.Je tam rychlost 256kbps,ale jako záloha stačí...no taky právě potřebuji,aby při znovu rozběhnutí ADSL se připojení přehodilo zpět na ADSL a to bez ohledu na to,zda wifi funguje či nikoli.Takže to bude ještě komplikejšn.