Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvě připojení k internetu

Dobrý den,
chci se zeptat,jak by jste nejlépe řešili následující situaci.
Je jeden PC,ten má dvě síťovky.
Na jedné je pevná veřejná IP adresa a druhá ji dostává z DHCP z routeru.
Jedna síťovka má na starost připojení wifi a druhá ADSL.
Jde mi o to,že když vypadne ADSL,aby se připojení automaticky přehodilo na wifi a to i včetně smtp a prostě všeho.
Jde to vůbec?Asi jo,ale víte někdo jak nejlépe?
(nejsou např. k dispozici nějaké eth. routery se dvěmi WAN porty? )

Díky moc
Změna kategorie, původně: Tipy, triky (host)

1. jak BYSTE řešili!! Hnus fialový "jak by jste" si nech do hospody, tady se mluví česky. Díky.
2. v čem máš problém si nějakým skriptem co minutu/10s opingávat nějaký webík/hostitele a v případě, že to nebude vracet odpovědi, tak pomocí příkazu route změnit výchozí bránu? SMTP si můžeš nastavit třeba smtp.seznam.cz a máš to pořešeno.
3. routery s více WAN samozřejmě existují, ale není to nic levného, nejlevnější je linuxový starší počítač, ale tam zase platíš elektřinu.

Tak to už bys tam měl zavítat, někde dle písemného projevu posuzují pisatele potažmo žadatele a ten co píše abyjste má pak trochu smolýka.
A jako pomůcku pro mě a mně se používá záměna. Když to jde nahradit slovem tě píšeme mě když tam jde napasovat tebe píšeme mně. Dejte na (tebe)tedy na mně. A ošulit to užitím termínu mne taky není na škodu.
Kde je doba kdy se říkalo "Chrám i tvrz"
Pan Eisner už má asi na hřbitově udělaný tunel jak se obrací.