Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hromadné odinstalovávání aktualizací

Jak známo, Microsoft nám v aktualizacích velmi často podstrkuje funkce, o které není co stát. Typickým příkladem je vnucování přechodu na Win10. Myslím, že by bylo velmi vítané, kdyby takové aktualizace bylo možno, nějakým scriptem odinstalovat, nejlépe podle seznamu nežádoucích aktualizací a nejlépe tyto aktualizace zakázat. Odpadlo by zdlouhavé a na oči náročné prohledávání seznamu nainstalovaných aktualizací a svět by byl zase o něco krásnější.
Znáte někdo nějakou metodu takového odinstalováváni nežádoucích aktualizací a pokud ano, podělte se s námi!

Nebal bych se toho, pokud nehrajes hry DX10/11 a nemusis pouzivat MS Office s DOCX a XLSX, tak neni duvod neprejit na linux.
Akorat pozor na hardware, ne vsechny komponenty jsou s linuxem kompatibilni. :-/
Treba nove na Skylaku u desek MSI neni kompatibilni sitova karta Killer, bohuzel ji mam a tak zatim linux nemuzu, doufam, ze to v komunite brzy vyresi.

Díky za informaci, ale možná ti už došlo, že tohle všechno všichni zúčastnění znají. Tady jde o možnost pohodlně odstranit hafo již nainstalovaných aktualizací, o kterých bylo zjištěno, že jsou nějakým způsobem nežádoucí - vnucují Win10, šmírují a tak podobně. Z tohoto hlediska je tvoje rada tak trochu hraběcí.

Ano, šlo v podstatě o toto (byla to ale jen podmnožina nežádoucích aktualizací). Hned v prvním příspěvku je totéž a já jsem si už na to udělal překrásný scriptík, který vyhodí aktualizace podle seznamu. Skrýt tyto aktualizace je nutno ručně a průšvih je v tom, že Microsoft některé aktualizace cpe do počítače i přes jejich skrytí. Včera jsem je např. na tomto počítači vyhodil, nechal znovu najít a skryl, načež dnes počítač chce, k mému překvapení, najednou resetovat - kvůli jedné skryté aktualizaci. Hnus, velebnosti.

Vytvořil jsem scriptík, který odstraní nežádoucí aktualizace podle seznamu (seznam je součástí scriptíku, seznam ale může být i v souboru .txt - potom má přednost před seznamem ve scriptíku).
Pokud to někoho zaujme, neobávejte se scriptík spustit, protože se hned nevrhne na odstraňování, ale napřed vypíše seznam aktualizací k odstranění (nezkoumá, jestli ve stroji jsou, nebo ne) a návod k použití. Odstraňování se spustí až na povel (resp. stisknutí klávesy).
Uvítám jak připomínky, tak (a to hlavně) další nežádoucí aktualizace. Scriptík je použitelný pro Win7 i pro Win8.
antispion-cmd