Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vlastnosť W10 alebo zámer.

Vo W10 je prednastavený aktuálny prehliadač Firefox od Mozilla, ktorý je prednastavený na stránky vyhľadávača funkčného Google.com.

Problém:
Po kliknutí na spodnú lištu; Správca úloh - Procesy - Vyhľadať online bežiaci proces "nejakého" programu, sa automaticky otvorí prehliadač Firefox, ale napriek veškerej snahe je presmerovaný na stránku Bing, tj. vo Firefox sa presmeruje stránka z Google na; search(+hľadaný proces so súborom).

V OS W8.x W7 to takto nefungovalo, procesy Windowsu sa vyhľadali vždy pod stránkou Google; search(hľadaný proces so súborom).

Nepomohla zmena s prepísaním kľúčov v Registroch na (www.google.sk) ani cestou v PowerShell. Stránky vyhľadávača Firefox automaticky nabehnú na presmerovaný Bing.

Ak sa vo Firewall W10 alebo v súbore Hosts zablokuje IP alebo blokne www.bing.com, stránka sa znova presmeruje na bing.com, ale spojenie nie je možné nadviazať.

Je opísaný problém výsostná vlastnosť W10 ktorý sa dá nejako zmeniť?

Ďakujem za pozornosť a vyjadrenia k veci.

V tomto W10 bol riadne a legálne stiahnutý, riadne, bez chýb nainštalovaný a riadne predstavený IE prehliadač zn.: Firefox od Mozilla.

Medzinárodné predpisy túto slobodnú voľbu medzi prednastavenými IE prehliadačmi pod OS Windows ešte dovoľujú, W10 nie je výnimka.

Ty si Maďar, dement, či si z pôvodom z inej planéty?

Bing.com nie je predvolený prehliadač vo W10 ani iného Windowsu.

--------------------------
Otvorí sa vo W10 prednastavený Firefox s presmerovaním na Bing.com.

Neotvorí sa Edge ani Internet Explorer, ktoré sú súčasťou W10. Capíšto?

Asi nechápeš psaný text. Zopakuji : Výchozí prohlížeč ve Windows 10 je MICROSOFT EDGE. Žádné Binga ani Lišky ale MICROSOFT EDGE. Ten si změníš (pokud to umíš) na jakýkoliv jiný. Snad už to chápeš ? A kde ji vyčetl že Bing.com je prohlížeč ? Maximálně bych jej nazval špatným vyhledávačem.

Ak problému, ktorým je W10 s jeho presmerovaním na bing.com nerozumieš ani ty ani ten druhý maďar, tak nevypisujte a neriešte obaja nepodstatné magorizmy, úplne od veci. Zmeňte svoje drkoty (mlátenie slamy) na nejaké politické debaty či fóra o varení-pečení.

Mám pred sebou OS W10 64 bit., na ktorom je prednastavený a aktuálny prehliadač Firefox Mozilla pritom je úplne jedno, aký iný prehliadač by bol presmerovaný z google.com na stránku bing.com či už by to bol MS IE, Edge, prípadne Opera, Safari, Palermo, usw. Taká je hotová a holá reálna skutočnosť. Bodka, zhasla debata.

ty si ale Madar ja mam tiez Windows 10 na jednom notebooku ale ziadny Firefox NENI nastaveny ako hlavny prehliadac internetovych stranok ! Ked sa ti nainstaluje Windows 10 tak ako hlavny PREHLIADAC JE ten Microsoft EDGE ci ako sa vola ten ich prehliadac !
Ziadny Firefox tam nieje ani nahodou. To si si stiahol asi neaku blbu instalacku asi.

Funguje to takto:
je úplně jedno, jaký máš výchozí prohlížeč. Jestli si nastavíš FireFox, IE nebo Edge.
MS používá pro hledání Bing. Takže když si dáš něco vyhledat z MS dialogu, tak se zavolá konkrétní adresa s hledáním přes Bing v prohlížeči, který je nastaven jako výchozí.
Nesouvisí to nijak s nastavením vyhledávače v prohlížeči.

Kdyz si na plochu dáš zástupce na bing.com a pak na něj klikneš, otevře se google nebo bing? A stejně tak funguje i to MS vyhledávání, o kterém píšeš.

Díky Jano, práve preto som položil jasný a zrozumiteľný dotaz, či je toto presmerovanie výhradná vlastnosť jedinečného OS W10. Pri nižších verziách sa automaticky nepripojil Bing, ale zostal nastavený pôvodný vyhľadávač v prehliadači, ako je napríklad Google.com.

Pri tejto príležitosti sa mi tiež jedná o to, že výhradne W10 povinne servíruje klientom službu Bing.com k zisťovaniu zo strany zvedavých, neinformovaných klientov, k čomu slúžia programov a služieb v Správcovi úloh po spustení Windowsu. Predmetné "silené" presmerovanie na Bing.com vo W10 sa nedá zmeniť ani v Registroch ani PowerShell.

Neda, protoze jde jen o poskladanou URL adresu, ktera je predlozena prohlizeci.

Je to jako bys kliknul na tuhle adresu a chtel, aby to hledalo pres google.
search

Teda mozna by se to dalo. Chtelo by to trosku experimentovat.
V registru jsem nasel tohle:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E14 16B8B2E3A}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E14 16B8B2E3A}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E14 16B8B2E3A}

Pokud tam prepises bing.com na google.com, pak to treba fungovat zacne ;-)

Registre som zmenil ako prvé. Nepomohlo.

Mňa len zarazilo (čírou náhodou), že jedine W10 oproti starším verziám takto reaguje. Zrejme je v tom zapojená celá architektúra kvôli Cortane a službám s tým spojených, čo paranoici nazývajú ako špicľovanie zo strany MS.

Došiel som na tento neduh vyblokovaním IP adries vo Firewall W10 na servery MS, pričom sa mi odmietlo presmerované spojenie na Bing.com.

U W8.x / W7 / Vista sa Správca úloh - Vyhľadať online takto nechová, prehliadač si drží search stále na predvolený google.com

Ano, je to ocekavana (ocekavatelna) vlastnost Win10. Funkce hledani je integrovana na Bing.com. Nastaveni Firefoxu vychozim vyhledavacem s tim nema nic spolecneho a mimochodem tvuj dotaz je nezretelny a spatne polozeny, vubec se nedivim pedroosovi, ze ti odpovidal na neco jineho.

Ďalší chytrák v poradí, ktorý sa trt vyzná v OS, ale musí zamudrovať. Rieš dotaz, ako zmeniť vo W10 predvolené a násilné presmerovanie na Bing, nerieš svoje úvahy čerpané z bulváru.

Dotaz je položený zrozumiteľne aj pre žiaka z pomocnej školy. Pokiaľ nejaký Maďar ozn. ako "pedroso" si mýli IE prehliadače s presmerovaním na Bing.com, patrí do ústavu alebo na iné fóra.

další arogantní egoista..
pokud někdo nerozumí tvé otázce a odpovídá na něco jiného, tak mu to vysvětli, bez nadávek, popřípadě se zamysli, proč tvé otázce nerozumí.

Bing.com nie je predvolený prehliadač vo W10 ani iného Windowsu.

ano, Bing není předvolený prohlížeč, ale vyhledávač naopak ano. Urážíš všechny okolo, že ničemu nerozumí, ale sám ani nevíš, že Windows už dlouhá léta používá Bing jako výchozí prohlížeč jak na PC/noteboocích, tak v mobilním OS.

Mám pred sebou OS W10 64 bit., na ktorom je prednastavený a aktuálny prehliadač Firefox Mozilla

Blbost. Ve Win 10 je přednastavený pouze M.Edge, k dispozici je ale stále i IE. Pokud máš nainstalovanou Mozillu, musels jí tam nainstalovat sám (/předchozí uživatel).

Na otázku ti neodpovím, nevím jí, ale jak radili ostatní - přes ty registry by to mělo nějak jít. Jen jsem tu chtěl ukázat, jak jednoduše se chováš a kopeš kolem sebe, uplně zbytečně.