Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodotěsnost u mobilu

Dobrý den, jen takoví technický dotaz. mám svůj první vodotěsný mobil a zdířka pro napájení a jack nejsou uzavřeny, jak to funguje když se tam ddostane voda ? Co když tam zustane vlhko a pak začnu nabíjet mobil, nemůže se zkratovat ?

Jaký je to telefon? Jinak nesmíš nabíjet, když tam je voda. Mohl by ses pak s telefonem rozloučit. Stejně tak bych nezapojoval sluchátka do jacku, když tam je voda. Přeci tam jen furt je nějaké napětí, protože sluchátka se musí nějak napájet.

Koukám, že na toto zlatá moje bývalá Xperia Z. (nyní mám nevodotěsný telefon, já to nepotřebuju) Sice jsem ji nikdy nevykoupal, ale i kdyby jo, tak vím, že se do konektoru voda nedostane. Pokud si totiž opravud zadělal ty krytky, tak těsnily a nic se tam nedostalo. :)

Přečti si manuál. Pokud nebude zmínka o tom, že se to nesmí, můžeš to dělat. Pokud se ti s tím něco stane, záruku ti uznat musí.

A třeba pokud máš mobil kratší dobu než půl roku, zkusíš to a něco se stane, a v manuálu je to zakázané, i tak by ti měli záruku uznat. Ale jen když je to do půl roku od zakoupení.

Nemáš. Prostě to nenamáčej a pokud ti to spadne do vody, tak vem papírovej kapesníček, udělej z něj takový malý šťourátko a vysuš to a pak to nech tak hodinu odležet a můžeš zkusit nabíjet. Jinak ono ti to může protíct třeba i displejem a máš po telefonu, ale pak bych to poslal do Sony (pokud to tedy nebudeš nabíjet s vodou v konektoru) na reklamaci a věřím tomu, že by to uznali.

Sorry ale základní reklama tvrdí, že muže fotit pod vodou max 30 minut. Teda pokud nekecaj.

Užijte si zábavu i ve vodě

Sony Xperia M4 Aqua má nejvyšší certifikaci odolnosti proti prachu a vodě. Potopit se s ním můžete až do 1,5 m (po dobu 30 min) a prožít tak nejlepší zážitek z focení úplně bez obav. Není proto divu, že telefon nezaskočí déšť ani opláchnutí vodou.

Já mám zkušenost taky respektivě švára,když tě budou fakovat co asi uděláš?Budeš se soudit platit svojí expertizu?To platí u všeho ne jenom u mobilů používal si nesprávně boty a proto se rozpadli atd,atd...Jinak dokázat,udělaj posudek ten potvrdí co tvrdí oni a co?(tohle platí hlavně u těch pitomejch odolnejch telefonů ti udělaj reklamu co všechno vydrží a skutek utek odrovnáš ho jako normální.)

Většinou nepotvrdí, protože ve většině případech (neříkám že ve všech) to jenom zkouší a řeknou ti že to neuznají z důvodu blablabla a většina lidí se posere a nic s tím nechce udělat a oni na to sází, ale lidi kteří se sebou nenechají vyjebávat většinou reklamaci vždy vyhrajou

Tak záleží na prodejci taky slušnej to vyřídí OK,parchant se bude cukat švára řešil odolnej klump Evolve za 8000 skoro rok,nakonec vrátili prachy a navíc ho v prodejně O2 vyfakovali nejdřív že neuznávaj a pak že ať si to řeší přímo s Evolve že s tím nemaj už nic společnýho.(po dvou měsících od koupě,jako to ani nenisnad možný podle zákona,ale stěžuj si)

A to je právě ono, většina lidí se sebou nechá vyjebávat a ten prodejce a reklamační středisko na to sází ale ty co se nedají většinou vyhrajou a je fakt, že reklamační střediska i někteří prodejci jsou pěkný svině, viz. třeba Britex, je o něm toho na internetu více než dost. Ale pokud dělají něco proti zákonu, VŽDY vyhraješ a to případně i u soudu, ale málokomu se chce soudit s někym pro (většinou) pár tisíc

Ono dokonce i málo kdo ví,že v případě uznané reklamace máš jako zákazník právo na proplacení cestovních nákladů do obchodu/servisu. Sám jsem to 3x využil a poprvý na mě v obchodě koukali jak na dementa a cukali se :D Když jsem jim ale řekl, že na to mám ze zákona nárok a dal jim velký techničák od auta, za týden mi od nich přišlo 300Kč na benzín, projel jsem jen 150 :D

Ale to je blbost. Už jen z principu to ONI dokázat nemohou, že jsi s tím výrobkem manipuloval tak, jak jsi neměl.

Občanský zákoník je v tomhle jasný. Do půl roku oni musí podložit. Expertiza je tady úplně mimo. Oni to musí doložit, ne ty. Je to jejich problém. Ať oni doloží, že mobil byl třeba v Mariánském příkopě a ne v kaluži (obrazně řečeno). To nejde.

OZ je cár papíru asi jako zákonník práce na kterej každej dlabe

Tak proč vlastně je? Pro srandu králíkům?

Ale jak tu bylo uvedeno. Když to dáš k soudu, vyhraješ. A to ti prodejci moc dobře ví. Takže jasně, budou to nejdřív zkoušet. Ale jakmile vidí, že se v tom trochu vyznáš, tak ustoupí.

Tym 3 voltom co tam su dohromady na tom jacku je nejaka voda uplne uprdele.

Vseobecne ale dost pochybujem o nejakych kecoch ze "vodotesne". Napr u hodiniek kec vyrobcu ze "vodotesne do 3bar/30m" znamena ze to vydrzi maximalne frkanie vody pri umyvani ruk :-) To neni vymysel to tak pisu v navode. Japonci vydrbani (oni to tak pisu vlastne vsetci). EU buzeranti to maju na haku samozrejme.
Vodotesne znamena az ked je na tom kec ze 10bar (100metrov hlbky), tak sa s tym da kupat. To pisu v navode k hodinkam. Ja by som vyrobcov za tie ojeby mlatil.

Ten mobil není vodotěsný proto, aby s ním bylo možné se pravidelně koupat a hned po tom nabíjet, ale pro to, kdyby byl něčemu takovému náhodně vystaven. Po vymáchání tudíž bude následovat osušení a dosušení (případně před tím řádné umytí, pokud spadl do něčeho zvlášt nevábného). Pak teprve nabíjení.

Telefony od Sony vodotesne nejsou, je to jen reklama, nikde v navodu k pouziti to nemas.

Muzes dle Sony telefon namocit maximalne v destilovane vode, na nic jineho (teda realne nikdz) nebude kvuli vode reklamace uznana.

Projed internet, rozhorcenych lidi co se od Sony nechali napalit je spousta.

Jinak Sony Xperia M4 Aqua, pokud ti zrovna neselze hardware je telefon se slusnym pomerem cena/vykon a je pokud je bezvadny velmi dobry. Takze nenamacet a budes spokojen, pokud uz jsi ho poridil.

Nevím no, mě se zdá nějký spomalený/zasekaný nevím jak to popsat... Koukal jsem na nějaké videa a tam běžel pěkně, foťák se zapl asi během vteřiny a to u mě čekám třeba 3,4 vtěřiny než se zapne... přemýšlím ještě jestli ho do 14 denní lhuty vratim a že bych zkusil něco jiného, nevím ale už mi to leze na nervy.. 3 mobil za tenhle rok

Osobně mám zkušenost se 2 telefony od Sony a jejich reklamací kvůli propuštění vody. V obou případech bezproblémové převzetí do servisu a během týdne přišel nový telefon s uznanou reklamací.

Do půl roku oni musí doložit to, že s mobilem bylo nakládáno tak, jak nemělo (že se mobil vymáchal třeba v normální a ne destilované vodě nebo že krytky nebyly uzavřené). To samozřejmě nemohou doložit, to nejde, a tak to vzít musí.

Sony to brala na reklamaci jen kvuli sve dobre vuli, nebot si na tom delala reklamni kampan, jenze tech reklamaci bylo presprilis, tak to utli a nove je mnohem striktnejsi a reklamace odmita.

Co se tyka dotazu jineho uzivatele, ze on ma Z1 opravdu vodotesne a namaci to bezne a drzi mu to, tak ano, je to mozne, bohuzel Sony neni schopno s deklarovanou vlastnosti nepropousteni vody vyrobit vsechny kusy a proto se lidem bezne stava, ze ten mobil namoceni neprezije, mel jsi stesti na dobry kus, bud rad.

Dotaz dalsiho uzivatele: Obnov tovarni nastaveni a pokud se to bude sekat i nadale, tak mas vadny kus, u Sony pomerne bezne, vrat to do 14 dnu.

Pokud se ti jakákoliv věc porouchá do půl roku od koupi, nejde do servisu ale máš nárok na okamžitou výměnu nebo vrácení peněz. Zkus google a něco si o tom přečíst. Pokud se ti například mobil rozbije do půl roku, lze se domnívat že ta vada tam byla již při koupi, tak je to v zákoníku. I když to je jedno, když podle tebe je zákoník k hovnu, že?

čti tady

Nebo jeho části – kdyby byl požadavek na výměnu celého zboží vzhledem k charakteru závady nepřiměřený. Výjimkou jsou také případy, kdy je možné vadu snadno a rychle odstranit – třeba dotažením šroubu. Pak na výměně zboží trvat nemůžete. Samozřejmě místo opravy či výměny můžete chtít slevu.

Jenže s tím zároveň souvisí to, že to musí prověřit pověřený servisní pracovník a takový většinou přímo v obchodech nemají, ti jsou v servise. A tam to poslat nemůžou v prvních šesti měsících, pokud s tím nebudeš souhlasit. Nějakej jouda v obchodě u pokladny nemůže zkoumat a opravovat telefon, není na to pověřený.

Pojištění by měli vrátit taky, prakticky by to mělo být stejně jako například u auta, u kterého platíš povinné ručení, pokud máš zaplacené například na rok a v průběhu roku prodáš auto, ten zbývající přeplatek ti pojišťovna musí vrátit. Ale nejsem si jistý, jestli to tak platí i tady.

zasa zneužitý marketingom rozdiekl medzi vodovzdornosťou a vodotesnosťou...vodotesnosť je rozdelená do niekolko stupňov-3/5//30/50/100/200/330/1000/10000 a nad 10000 metrov a musí to vydržať trvalo-na to sa robia aj tlakové skúšky,vodovzdornosť po určitú dobu a v určitej hlbke hovorí len o ochrane pred náhodným stykom s vodou po určitú dobu,ktorú by malo zariadenie prežiť bez vážnejšej újmy,nad stanovené limity už nieje garantované nič......tieto dva pojmy sa velmi často v reklamách zneužívajú.....

Já bych tomu Sony vůbec nevěřil, je mnoho lidí, kteří naletěli a Sony neuznalo reklamaci. Testy jejich vodotěsnosti jsou prováděny v laboratorních podmínkách kdy je telefon ponořený do destilované vody a s telefonem není nijak manipulováno. Za mě je to jen reklama jak nalákat zákazníky, ale ve skutečnosti to nefunguje a pokud ti do telefonu nateče, můžeš ho vyhodit, reklamaci ti neuznají v žádném případě, stačí si pročíst pár diskuzí na internetu.