Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová PC sestava (Skylake vs Haswell Refresh)

Dobrý den

Budu si brzy pořizovat novou sestavu a rozhoduji se mezi architekturami Skylake a Haswell Refresh, monitor apod. mám. Skylake preferuji kvůli možnému pozdějšímu upgradu na i5.

Zde jsou mé návrhy:

Skylake: http://www.czc.cz/eblheu6o7sjv28n3nj0m61dkic/sezna m

Haswell Refresh http://www.czc.cz/aqcafi0b1cioobf7n05atd9dn3/sezna m

Kterou sestavu koupit? Sestává bude sloužit k hraní i práci.
Děkuji

Nevidim grafickou kartu, bez te se bude hrat tezko, k i5 je dobre mit lepsi zakladni desku, jenze na te setris u obou sestav take.

Jestli setris, tak kup to, co ti navrhnul jezek. Jesti setris jeste vic, tak by se asi dala navrhnout jeste za mene penez aspon trochu pouzitelna sestava na AMD, to co jsi navrhnul ty, je nerozsiritelna kancelar, nikoliv stroj s nejakym hernim vyuzitim.

OK, moc nestaci, taky ji mam, ale samozrejme je to o necem jinem nez nejaka integrovana a holt se s tim zatim spokojis nez treba dosetris na neco lepsiho.

pokud by ses rozhodl pro Haswella tak vem co ti doporucuje jezek, pokud pro Skylake, tak vem zakladovku na H170, at ma casem upgrade na i5 smysl.

• FX 83xx neni spatné CPU, coz z neho nedela procesorovou hvezdu, hlavne v otazce spotreby, proto i v servech, nebo v jinych kuprikladu vyzkumnych institucich, kde PC jede 24/h 7d/7d, je pro firmu i7/Xeon vyhodnejsi, je jasné, ze ve velkych, nebo koplikovanych vypoctech, se bude drzet na urovni i7, ale po herni strance, nebo nedej boze ve vykonu na jedno jadro, se drzi velmi pozadu.

i na krabici od FX je napsáno cituji: AMD FX 8-Core. Jasně, že všichni víme, že má doopravdy 4 moduly

• Jenze on ma 8 Core, pochop ze tvoje CPU je 4 modulové, kde kazdy modul ma 2x "CORE", <4x2> = ? CORE

Furt se ptám které hry konkrétně?? To co hraji já, jede jak s praku, takže přínos procesoru za 10ti tak nějak nechápu. jasně, že třeba (v jiném vlákně) I7 4790K bude lepší (výkonější) až na cenu že. Ale to je procesor za těch 10ti. Pokud mám značně omezený rozpočet, tak FX 8300 je jasná volba.

Jsi snad další oběť marketingového blábolu? Na jůtjůb jsou běžně i mluvící psi, létající kočky, prdící papoušci a zvracející hadi = taky tomu věříš?
Na jůtjůb jsem už viděl hrát i Zaklínače 3 a AC:Unity.. a víš, na jaké grafice? Intel HD..
Takže než něčemu uvěřiš, přemýšlej :-)

• GTX950 je o naké % (10-15%) vykonejsi, s vysim taktem a hodnotou pameti, PWS (Pixel write speed) s "podstatne" nizsi spotrebou /méne 95W. Sbernice neni vsechno (i kdyz ji mohli nechat na 192). Ale zase ma vyhodu, ze muze byt doprovazena, prakticky jakym koliv CPU své kategorie.

V každém případě je to nevýkonný a osekaný shit, u kterého nechápu, proč ho pořád tak obhajuješ. Kdyby sis jí koupil pro sebe, budiž. Ale nedoporučuj to ostatním. GPU se 128bit sběrnicí by dnes koupil jen hlupák. Už jen proto, že co se týče DX_12, tak si ani neškrtne a za další.. v té ceně se nechá sehnat mnohem lepší, výkonnější.. Viz R9 380.

• Odkazy me nezajimaji, chtel jsem slyset vysvetleni z jeho "ust", ne jen ubohé predkladani clanku z treti strany. (protoze ocividne nevi, o cem vubec mluvi)
• DX 12 je jen pro WINDOWS 10, nikoho jiného se to prozatim netyka, hry nejsou a nebudou existovat JEN DX 12 (pro PC), nic ho neomezuje, pouzit DX 11.x

Řekl bych ti to samé, co je v tom článku, tak jaký je v tom rozdíl?? Podstata je jednoduchá, ale dost zásadní.

Ano, ale kde je napsáno, že tazatel nechce mít v budoucnu Win10? A i kdyby.. případný upgrade na Win10 je rozhodně menší investice, než pak do výkonnější GPU, která DX_12 bude zvládat.
A ano, nebudou existovat JEN DX_12 hry, ale když on bude chtít hrát právě ty S DX_12, tak s nV GPU bude v řiti.

S DX_12, tak s nV GPU bude v řiti.

• Ty to fakt nemas synku nemas v hlave v poradku....které "series" NV se to tyka vsech co?

Řekl bych ti to samé, co je v tom článku, tak jaký je v tom rozdíl??

• Protoze zopakovat to dokaze i opicka nebo papousek, od vysvetleni a zopakovani je rozdil pochopeni.

• Voilà.
( on by odpovedel 'mozna' i sam, ale ty jsi byl rychlejsi jak v jeho priklade zrejme GOOGLE, nebo spis novinky.czz :-) )
• Kdyby napsal Nvidia 900 Series bla bla bla pochopim, ale Napsat : S DX_12, tak s nV GPU bude v řiti., napise dite, nebo neznalec.

Jistě, řady 900. A jelikož tvá slavná 950 spadá do 900 řady, proto se tě celou dobu ptám, zda-li to máš v hlavě v pořádku, když můžeš něco takového doporučovat. Jelikož zrovna na této plečce si DX_12 hru fakt nezapaří.
A tímto končím tuto nesmyslnou diskuzi. Ať si každý koupí co chce. Ostatně, tak jako je na každém výběr té GPU, pak na něm bude i to, aby psychicky snesl ty výkonnostní následky :-)