Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava

Intel Core i7-4790K GIGABYTE GA-Z97X-UD3H-BK - Intel Z97 Corsair CX Series CX750 V2 750W NZXT Phantom, červená Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB Microsoft Windows 8.1 CZ 32/64bit Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8GB) DDR3 1600
Cena 25,606 bez grafiky. Koupím jí později. Bude takto sestava fungovat? Prosím o tipy, kde sestavu vylepším, nebo kde se dá ušetřit v této cenové relaci?

Díky moc!

JEZEKHIFI => "Základní deska na prd, zdroj elektrošrot" Zakladna doska je prd ? A na to si ako dosiel ?! Gigabyte su jedny z najlepsich dosiek co pracujem v IT uz asi 14 rokov tak stale odporucam zakladne dosky Gigabyte a snimy som nemal ziadne vazne problemi. Kdezto znacka ASUS v cenovej relacii nizsie alebo stredna trieda su uplne HOVNA !

Zdroj Corsair ze je elektrosrot ?! Henten zdroj mu uplne stacvi jak kvalitovo tak aj vykonovo ale ty si tiez velky fanatik do znacky SEASONIC takze podla teba asi kazda znacka ktora neni SEASONIC je podla teba srot lebo iba tu jedinu znacku stale reklamujes a nic ine v kazdom prispevku od teba necitam... (asi ti platia za reklamu ze ?!)

Co sa tyka tej 16 GB RAM stym stebou suhlasim lebo 16 GB je vazne nahovn* ak tazatel neplanuje upravovat fotky alebo video a robit animacie.
JEZEKHIFI by si sa mal trosku ukludnit stym tvojim spravanim = za to ze si tu ako RADCA by si mohol davagt normalne odpovede a nie osocovat. Asi uz starnes a zena ti nedava v postrely tak si to tu kompenzujes na druhych, ze ?!
:))

Co to tu meleš?
Na jednu stranu někoho poučuješ, jak se má zde chovat a hned v další větě si bereš do huby jeho starou? Si asi spadl z Marsu. Spíš bych řekl, že za tvůj slovník by ti slušel banánek, dokud bys nevychladl.

Ale k tématu..

Ano, pseudoznačka Gigabyte je fekál, který koupí jen hlupák. Ověřená kvalita je MSI a právě ASUS. Podle toho jak mluvíš, tak ses celých těch 14 let na ty MB díval nejspíš jen přes výlohu.
Ano, PSU od Corsairu jsou šroty, které kdyby si dávali závody s papírem, který z nich dvou shoří dříve, tak zdroj je jasným vítězem. A to nemusím být fanatik do Seasonicu. Pokud chce někdo levnější alternativu, ať sáhne opět po ověřeném CHIEFTECu.

Ámen.

V tom se hádat nebudu. Ale já komponenty vybírám zásadně z prověřených a kvalitních značek, které jsou v horních řadách žebříčku, což nějaký Corsair rozhodně nesplňuje, takže se s ním nezaobírám.
Navíc jsem psal, že pokud chce někdo levnější alternativu než je Season, ovšem prověřenou, má možnost sáhnout po Chieftec. Nevidím tedy důvod, proč vybírat z ostatních.

No, rozpočet máš dobrý, ale složil si pěkný paskvil.

Vše důležité už ti řekl ježura.
Vybral sis fekální značku MB, zdroj ti za chvilku shoří a tu euforii ohledně 16GB RAM opravdu nechápu.
Pokud nejsi nějaký prográmátor, nebudeš na tom upravovat fotky a střihat videa (jakože asi ne), ale jen pařit, 8GB je plně dostačující a zbytek jsou vyhozené prachy, které můžeš investovat do něčeho užitečnějšího, třeba SSD.

+

Intel Core i7-4790K

Nevidím důvod to stavět na starém socketu..

http://www.czc.cz/176319,174124,168552,145290,1764 32,141073,110330,165980,178815,133910/kody

Tak pokud se i tak vejde do rozpočtu, tak nevadí. Důležité přece je, aby to měl co nejvýkonnější.
A takový i7-5820K + v budoucnu chce zakoupit R9 390 = to není vůbec špatné. I když bude muset koupit MB za 7k a víc a v ostatních komponentech se třeba uskromnit :-)

Viděl bych to takto:
http://www.czc.cz/158564,168566,145290,169151,1410 73,110330,165980,178815,133910/kody
+ pak dokoupí tu R9 390
A pokud bude taktovat, stačí vyměnit akorát chladič za Scythe.

viz ta slavná M-POLova fráze:
"a končím si s 1150 socket" - dále to netřeba rozebírat .. a navíc i7-4790K, který ani tak moc nevynikal v přetaktu. Zeptej se jeho, on ti to vysvětlí víc odborně :-) Já tazateli nic nerozmlouvám, dal jsem mu pouze návrh.
Kdybych si dnes stavěl sestavu já, budu prostě vybírat z novějších platforem (Skylake, atd..)
Ale to je každého volba, tečka.

které můžeš investovat do něčeho užitečnějšího, třeba SSD

V čem je SSD užitečnější? Myslim za tu cenu...má to vůbec nějaký přínos pro normálního uživatele? Nemyslim rychlý start OS - když zapnu PC, tak jdu udělat snídani (sobě a dětem) a kafe a po cca 10ti minutách si k tomu sednu. Co se her týče - tak rychlejší načítání lokací se hodí pouze na MP, když hraju SP, tak mi 2,3 vteřiny navíc život nezničí :-).

Není to o tom, V ČEM je užitečnější, ale tazatel měl ještě přebytek peněz, které chtěl do něčeho investovat, tak jsem řekl, že SSD je dobrá volba, protože to prostě celkově tak nějak urychlí PC. A každý není takový, že by zapl PC a 10 minut něco dělal. Prostě ho zapne a chce fungovat :-)
A co se týče těch her, tak někdo je fanatik výhradně na MP, takže takový člověk to ocení :-)

Děkuji zakaždý názor Prosím tedy pokud by někdo postavil jinak tak o vaší sestavu upřesním jenom do 25+- k bez Grafiky upřednostňuji silný pracák a zk desku pro budoucí upgrade grafiku budu dokupovat na jaře v cenove relaci 8-12 k