Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta nefunguje jak by měla

Ahoj.

Mám takový problém s grafickou kartou (nejspíše).

Koupil jsem pro svůj starší PC z druhé ruky HD 7750 1 GB GDDR5. Zapojil do PC, nainstaloval ovladače. Ale zdá se mi, že grafická karta nejede jak by měla. Když spustím tu samou hru na mém notebooku s GK 630M a na tomto PC, tak notebook podává lepší výsledky než počítač. Což se mi zdá divné, ta grafika v tom notebooku není tak silná. A když zkouším nastavovat menší detaily na počítači, tak se FPS ani nijak nemění. A jsem bezradný, doufal jsem, že si tou grafickou kartou trochu přilepším. Počítač je pro mladšího bráchu a tak nepotřebuju ani nic super výkonného, na starší hry postačí, ale stará grafika odešla.

Popis HW:

Procesor: CPU- AMD Athlon II Dual Core X2 215 2,7 GHz
RAM: DDR3 4GB
MB: ASRock MB 960GM-GS3
GPU: AMD Radeon HD 7750 Club 3D 1GB DDR5
Zdroj: Evolveo 500W (nový, vyzkoušený na náročnějším PC, ale stejně grafika nemá vlastní napájení)

Díky za odpověď.

Rozlišení Full HD.

Zkoušel jsem to, co by se hrálo na tom PC nejvíce. Euro Truck Simulator 2. FPS se ale drželo kolem 25 - 30, ať se snížilo rozlišení nebo nastavení grafiky, FPS se nijak zásadně neměnily. Přikládám log z GPU-Z. Ke konci je pak nejvyšší nastavení, abych zkusil, zda grafika vůbec dokáže fungovat na 100 %. Jinak zbytek je takové průměrně nastavení.

Teploty jsou v pohodě, takže to múžeme vyloučit. Napadá mě už jen podívat se na vytížení procesoru CPU-Z a proskenovat PC mwb-download
Moc vytížená totiž nebyla, jen ve dvou případech. Možná napadne něco ještě ostatní kolegy.
Já to mám běžně kolem 90-100% a to mám horší procesor.

Edit: Taky je možné, že ta hra využívá pouze 2 jádra a ta frekvence je prostě malá.