Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na vytvorenie aplikácie s použitím webových stránok

Chcel by som sa opýtať, či je dobrá myšlienka napr. vytvorenia aplikácie inventúra skladu pre reštaurácie s tým, že by to vytvorené pomocou webových stránok - príklad v PHP, ASP alebo ASP.NET s použitím MySQL alebo MS SQL (bežne sa takéto aplikácie vyrábajú napr. vo Visual Basicu) - samozrejme scripty by boli na serveri a nie u klienta. Jedná sa mi o názor na takúto aplikáciu (aplikácia by pracovala čisto pod IE a prístup do evidencie by nebol možný cez webové stránky na internete). Čo si o tomto myslíte?

Pro nektere aplikace je skutecne nejjednodussi moznost postavit scripty ( PHP, ASP or so.. ) nad databazi. Ovsem pokud jde o muj nazor na beh takove to aplikace na internetu, potazmo na serverech tretich stran, tak tomu rikam jednoznacne ne, zvlast kdyz jde o vnitrofiremni informace.

Proč ne. Pak to bude mít následující vlastnosti:

+
Přístup kdekoliv, odkudkoliv

-
Skladník většinou nevyužije uvedenou možnost
Závislosti: na internetovém připojení, stavu serveru s databází a nespolehlivém bezestavovém protokolu.
Snížená bezpečnost

Nechci strašit, ale nevýhod vidím nejvíc .

//edit

na straně druhé lze využít například EasyPHP a webová aplikace takto může relativně bezpečně běžet
přímo na stroji ve skladě. Pak je ale možná lepší použít něco nativního přímo pro daný systém :-)

Podle mě jde i o to, že když z nějakého důvpodu přijdou o data v databázi někde na cizím serveru, mohlo by to být snad i na žalobu.
Pokud si však podělaj něco na svém, mohou rvát vlasy pouze sami sobě.
V přístupu odkudkoli nevidím žádnou výhodu. Přeci skladník nejezdí po celé republice, neposílá si do skladu poštou položky a neivertuje je z internetových kaváren :-)
V PHP klidně, ale na lokále ve skladu.
Netuším však, proč pouze pro IE...

nedavno jsem si chtel udelat malinky fakturacni system v PHP a zvolil jsem si formu AMP baliku (Apache+MySQL+PHP) + aplikace v PHP, zda se mi to nejvyhodnejsi.

- nezavislost na jakemkoli serveru, do budoucna je vsak mozna rozsiritelnost do cele site
- relativne bezpecne
- sice pomalejsi nez nativni aplikace, ale vzhledem k tomu, ze na pc asi nebudou nejake narocne aplikace, to nebude zas takova tragedie Zvlast pokud tam bude ie, ten skoro nic nezere (osobne bych tam ale dal spis operu v kiosk modu :-) )