Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomálé načítání win7 s SSD

Dobrý den,pomalu mě načíta win7 64bit s ssd disku od zapnutí pc po načtení plochy cca 2min...Před instalí os jsem měl v biosu nastaveno onchip sata type na Ahci...kde může být chyba?Nebo co ještě nastavit v biosu?Dříve jsem měl desku bez uefi biosu a win7 mě načítal do 20s..Děkuji

Tady ještě sestava pc :Typ CPU HexaCore AMD Phenom II X6 Black Edition 1090T, 3617 MHz (18 x 201)
Název základní desky Gigabyte GA-970A-UD3P (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Pracovní paměť 8176 MB (DDR3 SDRAM)
3D-akcelerátor AMD Radeon R9 270X
Zvukový adaptér Asus Xonar DX/XD Sound Card
Disková jednotka M4-CT128 M4SSD2 SATA Disk Device (128 GB, SATA-III)
Disková jednotka WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-III)
OS Win 7 64bit

• Proc tam mas nastavené "Other OS"? Nemas tam moznost "UEFI" ?
• Moznost "Fast Boot" tam nemas?
• Pri mereni rychlosti pod windows, ti ten <SSD> udava jaké hodnoty?
Vetsinou je jiz nainstalovany auto, ale mas ovladac na AHCI? Instaloval jsi ovladac pro <chipset> ?
[img=/file/view/24024-ahci-png]http://pc.poradna.net/file/view/24024-ahci-png[/img]
<Ovladace> : http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=4717#dl
TiP~ Na mereni rychlosti tvého SSD pod Windows, pouzij treba HD TUNE : www.hdtune.com

Other je myšlené os win7 a nižší...jinak jsem zkoušel přepnout a beze změny...možnost fast boot tam nikde nemám..ovladače mám všechny nainstalováné...uefi myslíte -boot mode selection?-Tam je nastaveno uefi an legacy...rychlosti ssd -------------------------------------------------- ---------------------
CrystalDiskMark 5.0.2 x64 (C) 2007-2015 hiyohiyo
Crystal Dew World : crystalmark.info
-------------------------------------------------- ---------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 523.323 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 198.658 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 264.872 MB/s [ 64666.0 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 175.675 MB/s [ 42889.4 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 462.625 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 204.473 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 22.083 MB/s [ 5391.4 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 95.918 MB/s [ 23417.5 IOPS]

Test : 100 MiB [C: 28.4% (33.8/119.2 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
Date : 2015/11/01 10:51:09
OS : Windows 7 Ultimate SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

ssd měření hd tune HD Tune Pro: M4-CT128M4SSD2 Benchmark

Test capacity: full

Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 75.1 MB/s
Transfer Rate Maximum : 368.7 MB/s
Transfer Rate Average : 310.7 MB/s
Access Time : 0.069 ms
Burst Rate : 126.4 MB/s
CPU Usage : 10.2%

• <Load Defaut> v nastaveni BIOSu uz jsi zkousel, po LDefaut, se bios nastavi do puvodniho stavu. byt tebou, tak ho provedu a nasledovne vse postupne dle potreby nastavim, v pripade, ze mas opravdu nainstalované uvedené ovladace.
• Po restartu, jestli je stalé pomaly Boot, tak se podivej do polozky "Boot Mode" a zadej mu hodnotu : <UEFI Boot> , popripade enabled.
• Jestli je tvuj SSD v <GTP> nebo <MBR> asi nevis co? /da se najit v nastaveni disku pod windows, jelikoz je rozumejsi pouzit <SSD + UEFI (tudiz GTP)> pro moznost aktivace ci vyuziti "Fast Boot".

• Tak previst to muzes treba pres GParted, ale dojdes o vse co mas na SSD, takze bys musel bud vse zalohovat etc, hulvacky bych to nazval, je to "MRDACKA" :-D
• Bud vytvorenim CD nebo BOOT-ovaciho USB klice : download.php, ale jestli jde jen o BOOT rychlost a v nicem jiném ti to neprekazi, tak nevim no, jestli to ma cenu vse provadet ci prevadet...

Tak do toho raději nejdu:-)pokud přepnu v biosu v Boot mode selection na Uefi only..a pak vyjedu z biosu...nelze načíst os..a odkazuje mě to do biosu..chtěl jsem os. přeinstalovat s flasch disku a nelze istalaci w7 z flasch nabotovat...je to opravdu nuda čekat cca2min,když to na staré desce trvalo 15s...mohl by být problém zakl.desce?mám ji teprv 3dny.

Předpokládám, že je to nová instalace OS - tzn. žádný další nainstalovaný software (kromě ovladačů).
Pokud ne, problém bude asi v načítání aplikací v msconfig - karta Po spuštění, dále Služby, Plánovač úloh, Viry/Trojany. Když to spustíš do nouzového režimu, tak je ta doba stejná nebo výrazně nižší?

Vo Win8 mas zaskrtnute fast start, a teda tych 10sekund neni spustenie Windows, ale len prebudenie zo sleep. Odskrtni faststart a potom budes skutocne bootovat. 20-25s je OK (a nebude to lepsie ani vo Win8, ked deaktivujes tie MS ojeby - a pri pouzivani SSD by som ich deaktivoval, aby ten dementny Win8 nezapisoval pri kazdom "vypnuti" 8GB na disk do hiberfil)