Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herný PC za 1000 +/-

Zdravím, už som tu raz písal za PC okolo 1200. Rozhodol som sa však že do PC dám 1000 (cca 27100 korun) a 200 si nechám na lepšie príslušenstvo (klávesnica, myš....). Preto sa chcem spýtať či by sa dal poskladať nejaký výkony PC za túto sumu.Bez OS a SSD. Monitor mám. Čisto iba PC. Toto som poskladaj ja http://www.czc.cz/110330,160231,75373,141073,17662 3,176319,178844,133910/kody u nás na alze to vychádza 980 Euro. Budem rád za každý návrh.. Prajem pekný deň.

Aha.. takže nakonec to dopadne tak, že se budeme řídit spotřebou.
Pokud chce někdo hrát, jakože fakt aby se tomu dalo říct hrát, tak si musí uvědomit, že holt mu to asi spapá nějakou tu spotřebu. To už by si rovnou mohl koupit nějakou GT750, ne? třeba..
Aby mu to náhodou nespapalo trošku více, než je jeho šrajtofle schopná zacvakat.

Budu mít raději kartu, která více žere, ale taky si bude ty hry více dávat.
Už několikrát jsem tu vyjmenoval ty výhody 390 a není nutné to opakovat, stačí si to přečíst..

Ano :-)

1) 512bit vs 256bit
2) 8GB vs 4GB
3) 2560 výpočetních jednotek vs 1664
4) 100% podpora DX_12 vs 0% podpora DX_12
5) a ať si říká kdo chce co chce, 390 má ve hrách prostě pořád trochu navrch

atd..

Takže dokonce ani panenka skákat nemusí, ale tohle jsou fakta, která tak prostě jsou.
A pokud si i tak někdo koupí 970, jeho blbost.
Pro mě je hňup ten, který si za stejnou cenu koupí něco horšího. Škodí sám sobě.

• Co slovo to blbost, neznamena ze je GK 512Bit ze je vykonejsi jak 256Bit, 8Gb vs 4Gb jsou ti také v FHD k nicemu, DX12 nikdo pouzivat nemusi a tyka se jen windows 10, kazda hra i s podporou v DX12 bude i v DX11, jedine ukazujes své chabé vedomosti..
• Me prosli udané Grafické karty s R9 390 pocitaje (bez X) rukama, jelikoz mam zobrazeni 1920x1080 tak jsem po testu i <GTX970> dokonce zakoupil.

jedine ukazujes své chabé vedomosti..

Za to ty vypadáš, že máš VŽDYCKY VE VŠEM NAPROSTO PRAVDU.
Tobě prošlo rukama už všechno na světě, jistě.. hlavně to, co se ti vždycky kde v daném tématu hodí do rukávu.

Ta sběrnice je jen výhoda, neřekl jsem, že je to hned to nejdůležitější.
Každopádně 4GB vs 8GB, ano, na FHD to možná nevyužije, ale do budoucna je to hodně velký přínos (výhoda). A kde je napsáno, že si nekoupí lepší monitor? Stejně jak ty tu furt vytahuješ W10. Co když bude mít právě W10 a chtít hrát prostě ty DX_12 hry? Ano, tak s nV GPU bude v řiti, AMD je na tom prostě lépe. Mysli si co chceš, já opět nemám potřebu tě o čemkoliv přesvědčovat, ale mě to nevykecáš.

Já jen říkám a to je podstata, že za opravdu stejnou cenu si může koupit něco, co je OPRAVDU lepší. A to mi taky opravdu nevykecáš..

Nebudu už tu s tebou debatovat o tom, jestli je lepší a výkonnější 970, nebo 390. Každý inteligentní a rozumný jedinec, který má mozek, je schopný si o tom něco najít a přečíst, pak mu to musí být hned jasné.
Pořád si mi ale neřekl ten jediný, alespoň jeden jediný důvod, proč a v čem by ta 970 měla být lepší než 390 :-)
Já ti tu těch výhod 390 naopak vyjmenoval asi 5, můžeš tím samým způsobem obhájit tu svou 970?
Představ si nějakého antitalenta, co sedí před PC a vybírá si novou GK. Teď si tam dá do porovnání 970 vs 390 a vidí.. cena stejná.. ale ehjle.. 390 má asi tak 5 věcí lepších..

A já se tě tedy ptám, pověz.. proč by si měl koupit zrovna tu 970? Jaký by k tomu měl mít důvod? Proč by si měl kupovat to "horší"?
A zkus mi odpovědět něco jiného, než spotřeba, protože to je tak možná opravdu jediná věc. Ale ten, co si kupuje GPU v této ceně, tak asi nekouká na to, jestli jeho karta papá tolik a nebo o 5W více..

Ok no, tak si mohl rovnou říct, že tu slavnou 970 vychvaluješ jen kvůli tomu, že žere o neskutečných 100W méně. Tak ať se vlastně každý rozhodne sám, jestli chce mít mnohem lepší parametry a větší výkon a nebo jestli vezme 970 jen kvůli tomu, že by měl strach, aby ho těch 100W navíc nespapalo náhodou i s jeho postelí.

human0id -> :-D kámo, ty si tak nevšímavý, že už bys chtěl být minimálně 3. člověkem, který mě chce přesvědčovat o tom, že 970 je LEPŠÍ než 390. Ano, správně.. NENÍ!
I když opominu těch slavných 5 věcí, ve kterých je 390 papírově a parametrově lepší, tak i tak má prostě trochu navrch. A přečti si o tom kde chceš, možností k tomu máš dost..

Chod sa liecit alebo si předtím naštuduj fakta, než začneš mít potřebu mě o něčem přesvědčovat.
Já budu i nadále doporučovat 390, protože vím, že je to lepší volba. Co budeš doporučovat ty, to je mi srdečně jedno.
Rozmlouvat ti tvůj názor rozhodně nebudu a byl bych rád, kdybys to tak dělal i ty u toho mého :-)

human0id, 03.11.2015 12:24
Ty MADAR ja som nic take nepisal o tom ze aby sa riadil spotrebou ale pisem ze ma rovnaky vykon ako konkurencia a prytom o 100WaTT menej,,, TO JE CEWRESNICKA NA TORTE !
;-):))

Reagoval jsem zároveň i na jeho druhý příspěvek výše, kterého sis pravděpodobně nevšiml, proto zas ani nevíš, o čem mluvíš. Jen neustále opakuješ to, co děláš každý den. Ať už se bavím s kýmkoliv, začneš chytračit.

Reagoval jsem na jeho:

ze ma rovnaky vykon ako konkurencia

Protože "rovnaky vykon" opravdu nemá. Škoda, že s tebou fakt člověk nikdy nedokáže přijít na stejnou notu :-)
Toť vše..

Ano ano přesně. Pokud directx 12 umožní využít celý potenciál grafi, tak nvidia spadne dolů. Protože hw je amd lepší. Výpočetní výkon daleko lepší atd.
A directx 12 se určitě chytne tak jako directx 9/11.
Nevím, ale málo dnešních her, které podporují directx 11, podporuji ještě directx 9/10.
Takže až bude directx 12 tak bude jenom directx 12. Už vidím jak hry budou dělat na 2 directx rozhraní a budou prachy jen tak vyhazovat. Vulkan jen tak nebude. Počítam 1 hru tak v roce 2017 a ještě jestli se vulkan vůbec příjme. Jestli už bude directx 12 na 100% všude. Uvidíme.
Už se těším na 1 hru kde se ukážou grafické karty. A v té hře rozhodně nové shadery budou, jelikož to má amd pod palcem.

To je zas na druhou stranu částečně pravda a musím s tím souhlasit :-)
Co je blbé, že DX_12 hry budou bezpodmínečně vyžadovat zároveň i W10. A všichni víme, jak ten si na tom momentálně stojí. Takže otázkou zůstává, zda ty hry člověk dokáže oželet a nebo si do svého PC nainstalovat něco, co je ještě pořád děravé jak ementál. Každopádně z globálního hlediska ta situace zatím stále nevypadá moc dobře.
Jóó, kdyby v době DX_12 her byly W10 už v cajku, tak by to byla paráda..

No na jiným foru problémy s R9 290 a W10 ve vícero hrách a ne malý...

AMD se chvástá že je DX12 ready a je DX12 první. Takže argument že "ovladače ladí" mě už neuchlácholí. Tím jsem se chlácholil 10 let. Jestli chtěj machrovat že jsou první, tak musí mít ten ovladač vyladěný hned. NVidia možná s DX12 přijde pozdě, ale v tu chvíli bude mít nejspíš lepší úplně všechno. No uvidím jak dlouho na R9 290 ještě vydržím - momentálně mě nejvíc baví Heroes III, Rome Total War (nefunguje), F1 2010 (nefunguje) Mafia (nefunguje ve fullscreenu), Rise of Nations (nefunguje), Age of Mythology (nefunguje) a Stalker Clear Sky (seká se!)..

Tak to si šťastlivec a zaklep si na zuby :-)
Že nejsi jeden z těch stovek, co sem dnes a denně chodí s neustále dalšími problémy..

No ale přiznejme si.. fakt je, že ten co pak v té době bude mít sestavu na W8 + nV GPU na tom bude stále o poznání hůře než ten, co bude mít W8 + AMD GPU, jelikož ten z prvního případu bude muset upgradovat obojí, což bude finanční investice trochu jinde :-)

Tak to holt jeden z nás špatně vidí. Stačí si prolistovat fórem pár listů zpět a začít počítat ty témata, ve kterých je cokoliv ohledně "W10" (od té doby, co to šlo do oběhu). Dnes už bych to ani nespočítal..
Každopádně tu nechci opět rozjíždět téma ohledně W10 a jeho děravosti.

Ach.. kolikrát musím říkat, že už tu vážně toto téma nechci opět rozjíždět? :-(
Víš, kolikrát už jsem to zde musel absolvovat?

Nebudu ti jmenovat žádnou děravost, jelikož sám osobně jsem žádnou nezažil, jelikož W10 nemám a zatím ho opravdu ani nechci (mám k tomu dost svých důvodů). Ale poradím ti, zkus se zeptat těch, co sem s těmi problémy chodí, třeba budou schopni ti to vysvětlit lépe. Možná by stačilo si vždy jen přečíst ty příspěvky od nich a třeba bys v tom pak byl možná chytřejší.

Já si nehodlám do svého PC instalovat něco, co je problémové (stěžuje si na to milion lidí). Chtějí to bezpodmínečně mít a zatím ani neví proč, ale za pár dní jsou tu zpět, že jim nejde tohle a nefunguje zas tohle. A ano, bude to problémové, když je na to tolik stížností. Nepotřebuji k tomu osobní zkušenost. Proč bych zrovna já měl být ten, který s tím mít problém nebude? Nemyslím si..
Navíc momentálně (alespoň u mě) pro W10 absolutně nevidím jediné využití a jediný přínos, který by to pro mě mělo mít. Až plně budou třeba zmiňované DX_12 hry, tak dobře..

Každopádně už dlouho jedu na W8 a nestěžuji si. Momentálně fakt nevidím důvod, proč to měnit. Snad jen kvůli tomu, abych šel jak ovce se stádem? To nepotřebuju..

Skoro bych se vsadil, že dotazů na "problémové" W8 je tu řádově více než W10. A před tím zase byla spousta dotazů na W7 a před tím zase na Vistu a před tím zase na XP atd. Pokaždé, když vyjde nový systém, tak se to spousta lidí snaží nacpat na počítače, které na to nejsou ani zdaleka určené. A když už na to určené jsou, tak minimálně polovina lidí považuje ovladače za sprosté slovo.
Skutečných problémů se tu řeší jenom velmi málo a není výrazný rozdíl mezi jednotlivými systémy.

Ano, ano.. já vím. Ta slavná věta:
"při uvedení nového systému byla VŽDY spousta stížností"..

Já fakt nevím, ale měl jsem dlouho XP (nikdy jsem si nestěžoval), pak jsem měl chvilku 7 (nestěžoval jsem si), teď už mám dlouho 8 (a stěžovat si opět opravdu nemohu). Ale 10 prostě nechci, když to vidím. Říkám to naposled, nemám důvod. Hele, i kdyby byly 100% v pohodě, tak proč.. teďka? Nepotřebuju :-)
Až je budu potřebovat, pořídím si je..

Patříš snad nutně mezi ty, kteří nedají pokoj, dokud si nevytlučou svoje? :-)
Kdybys alespoň dobře četl..

Hele, i kdyby byly 100% v pohodě,

Ano, I KDYBY BYLY.. jenže oni fakt nejsou.

The end.. ok? :-)
Já je nikomu nerozmlouvám, nemám důvod. Ale já mám naopak své důvody, proč je nechtít.
Až je budu chtít, sám to uznám za vhodné.

Až budou hry pouze na directx 12 tak už ne

• Tak uz budou jen v DirectX12 (coz nebude) tak pak se ozvy, do kazdého prispevku pises to same "HRY JEN DX12" Muzes mi ukazat jen jednu hru co podporuje jen jeden DirectX?
• Zadné hry prozatim <JEN DX12> nejsou a ani nebudou, nepocitaje, ze prichazejici hry, cast jich bude na <DX12> spustena jen pasivne.
(To ze sis to nekde precetl, neznamena, ze je to pravda)

No ja myslím, že ani win 7 a 8 není 100%. Pokud myslíš díru jako hrozba viru či hackera, tak ten ti klidně ukradne data i přes win7/8.1. Je to o uživatelích hlavně.
A ta špionáž mohu řící jen 1 věc. Opravdu jste tak naivní, že si všichni myslíte, že win 7/8 jsou čisté? A nic neposílají?