Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7 náhle nestartují

Zdravím, mám zásadní problém s Win 7 na rok starém počítači.

V sobotu večer jsem zapnul PC a už při startu BIOSu se asi 4 x sám restartoval než normálně naskočil.
V neděli frčel bez problémů a odpoledne byl standardně vypnut. Když jsem ho večer zapnul, začalo peklo.

Hned po zapnutí se asi 2 x restartoval, následoval dialog BIOSu "Main BIOS corrupted" a proběhla samočinná instalace záložního BIOSU. Zákl. deska je Gigabyte, typ mohu napsat až odpoledne, nyní píšu z mobilu a nejsem u problémového PC.

Po dalším restartu se objevilo startovací logo Win, které po pár sekundách zamrzlo a na zlomek se objevila BSOD (nelze ji přečíst). Za poslední rok jsem pouze měnil starý VGA monitor za nový DVI.

Postupoval jsem podle tohoto návodu, ale bez úspěchu: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/a ll/corrupt-file-at-startup-can-not-start-up-win-7/ b7129bd4-abf5-44e8-b136-9d9bb9a22c60?auth=1
Konzole opravy (ať spuštěna z disku či instalačního DVD) nenašla žádný problém.

Podařilo se mi jen vrátit systém do bodu obnovy do dne 21.10., abych příp. eliminoval problém s některou aktualizací, kterou jsem přehlédnul. Výsledkem bylo jen to, že z instalačního DVD už nejde spustit konzole pro opravu (verze na DVD a na disku se náhle neshodují).

Dále jsem podle toho postupu ověřil, že oddíly na obou discích a Win jsou v pořádku: https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/ 1a56f1f4-a5c8-41b0-9c0c-5c22e028a415/startuprepair offline?forum=windows7cs
A provedl jsem uvedený příkaz. Výsledkem je, že systém spadne do nabídky několika režimů (nouze, příkazový řádek, poslední funkční konfigurace...), ale nic z toho nejde spustit.

Ještě dodám, že jsem z opravné konzole provedl test paměti, problém nebyl nalezen.

Je jediné řešení přeinstalace Win? Už totiž nemám ani přístup do opravné konzole.
Taky mě děsí pád BIOSu, nemůže odcházet základní deska?

Specifikaci PC mohu dodat až odpoledne. Pár věcí z hlavy: MB je Gigabyte s integrovanou, grafikou, RAM 2 x 4 GB Kingston, 2 x HDD 1 TB ( systémový je Seagate), wifi PCI karta, CPU Intel i3 (3225???).

Poklona pane mistr. Nastavil jsem mód AHCI (bylo navoleno IDE)a naběhl! Pěkně jsem propotil tričko. Jenom byl v systému špatnej čas 0:25, tak mě napadá, že baterie na desce může odcházet.
Jen při spouštění Win koukám na text Starting Windows, což jsem si asi způsobil včerejším zásahem přes diskpart.

Hm. PC mám na přepěťové ochraně s vypínačem. Vypínač samozřejmě vypínám přes noc a přes den když nikdo neni doma. Doposud za skoro tři roky nebyl problém. Včera sem vyměnil baterii a ráno mě PC hlásí, že BIOS vyl vyresetován, musím ho teda nastavit. Proč? V čem je problém, kde nastala najednou změna? Baterie je čerstvá - rok spotřeby do 2017. 3-[

Přeinstaluj os...před instalací nastav v boisu na ahci,a hl.přeformátuj disky..měl jsem podobný problém...taky jsem myslel,že to je deska..koupil jsem novou a problém přetrvával..zformátoval jsem disky duležitá data jsem zálohoval na ex.hdd a pc mě běží na 101%

No tak to už sem tak zažil, u známýho asi před rokem, má taky desku od GigaShitu. Přesně to samý - zahlásil porušený BIOS, pak následovala obnova ze záložního BIOSu a hotovo, Windows nenaběhly. Pomohlo to, co napsal MM.. - v BIOSU změnit SATA mod. Prostě po obnově se nastaví defaultní hodnoty, které se nemusí shodovat s tím, jak byl BIOS nastaven při instalaci.
Od tý doby prý mu to udělalo ještě jednou. Jak jsem se někde dočetl, u GigaShitů se prý tohle stává docela často, Windows ani aktualizace na tom vinu nenesou.

Ono ale neni normalne ze hlasi poruseny bios, moze to byt sposobene aj problemami s RAM, samozrejme moze to byt aj problemami na zakl.doske, alebo aj na CPU patici, a podobne.

To ze nenabehne Win ale je najskor blbym nastavenim BIOSu, ked to nenabieha zrazu po tom obnoveni BIOSu.

Nevím, známej nemá s tím PC žádný jiný problémy, nic mu nepadá, žádný BSOD, v Prohlížeči událostí jsem tehdy nenašel žádný podezřelý věci, vše OK. Jen se mu prostě 2x objevila hláška BIOS Corrupted a následně se BIOS obnovil ze zálohy. Ono je taky otázka, jestli ten BIOS byl opravdu porušenej a jestli nějak nezblbla ta ochranná funkce DualBIOSu (třeba vlivem zakolísání napětí, nevím...).