Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika se chová zvláštně.

Zdravím, začnu tím, že mám novou GK r7-250 gddr5 1gb. Hraji na ní klasické online hry, lol, dota 2 apod. Průměrné a stabilní fps kolem 200.
Problém je ten, že asi po 20 min cca tyto fps spadnou na stabilních 20 a drží se, občas to po chvilce odezní, občas pomůže pár krát tab+alt. Bavíme se tu o propadu stabilních 180 fps, tak výkonem to určitě není. Zdroj mam Fortron 600W, kartu jsem pujčil dvoum kamarádům aby ji otestovali, dělalo jim to též. Všichni používame full HD rozlišení.

Po dlouhém bádání jsem zjistil, že dokonce ani takty při poklesu nepadají dolů, grafika se chová jako když šlape na vysokých fps, až na jeden rozdíl. GPU usage z 35% vyšplhano na 99% a začne tyto fps snižovat na tak nízkou uroveň. Ale já nechápu smysl toho, proč takovou blbost GK dělá ?

Takže ve zkratce, po 20 min hraní cca mi vyskočí gpu usage z 35-40% na 99% a tam se drží a mě spadnou fps o 180 dolů.

Nevíte někdo co s tím a jak tohle vyřešit? Z reklamace mi to poslali zpatky že GK funguje bezvadně, beztak to ani pořadně neotestovali.

Samozřejmě jsem i windows zkoušel reinstalovat, vše nově a všechny ovladače aktualní. Jinak ano, kdyby to bylo jen číslo a nemělo to vliv na hru, ale ona se ta hra fakt seká..

Zatím vypadá že V-sync zapnuto, tohle vyřešilo, nevíte jakto, že to může mít takový vliv ?

• Tak jestli to <V-Sync> vyresil nebo napomohl, se na to podivej jak na prehazovacku na kole, das tam vetsi kolecko a musis slapat jak blazen, GK to ma to same, FPS, nebo kde bydlim se nazyva IPS znamenaji zobrazeni snimku za sekundu (FRAPS PER SECOND), kde kdyz musi zobrazit "200" nebo "60" ma skoro "3X" mensi zatez, spotrebu, zahrivani etc.

60Hz hry na 60Hz monitoru = V-Sync ;-)

Jinak jsou k úvaze dvě varianty proč to dělá:

1. Karta se přehřeje, protože se vzduch v PC nevyměňuje (PC nemá dobrý airflow)
2. Máš v počítači nějaký malware, pravděpodobně bitcoin miner

S ohledem na to, že to při aktivaci v-sync nedělá, tipoval bych to na špatné odvětrání skříně, popř. špatné chlazení samotné grafiky.

Jak jsem psal výše.

1. mám velice dobře větranou skřín, teploty karty měřeny několika způsoby maximalní teplota 56C při dlouhodobé zátěži.
2. Karta vyzkoušena i u jiných kamarádů, problém stejný, vyzkoušena i po reinstalu windowsu, problém přetrval.

Vyřešilo se to tak, že hry co mi jedou nad 100 fps + tak mají velkou šanci že to takhle dropne a bude stabilně na 20 fps.. musím říct, že je zajímavé, že při propadu fps o tolik, se takty karty (paměti i core) nehnou a jsou stabilně na svém maximu. Proto je tenhle problém záhadou a musel jsem se sem obratit. V-sync to vyřešil dobře a také jsem si uvědomil, že mi to nedělají hry co jedou pod 60 fps, zajímavé, myslím že tohle se nikdo nikde nedočte.