Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlasitý větrák u notebooku

Ahoj, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s tímto popř. podobnými typy noteboků. Mám necelý měsíc notebook HP Probook 430 G2 (Intel Core i5 5200U Broadwell, 13.3" LED 1366x768, RAM 4GB DDR3, Intel HD Graphics 5500, SSD 128GB, Win7) a problém je v tom, že neustále je slyšet otáčející se větráček, někdy méně hlasitý někdy více (dost často až tak divně hučí). Ale pořád je slyšet. Trochu mě to překvapilo, protože u mého 7 let starého notebooku se toto stává jen při největším výkonu, což je logické, ale u nového notebooku při žádném vytížení mi to příjde divné. Nebo je to normální např. kvůli SSD disku nebo bych měl dát notebook reklamovat? Popř. jde nějak zjistit, kde by mohl být problém a nějak si ho sám opravit? Děkuju za rady.
Změna předmětu, původně: Jirka (karel)

To sice je, ale těch 109 spuštěných procesů(!), to je fakt síla :!: Je možný, že ses koukl zrovna v okamžiku, kdy se nic nedělo.
HP na svý notebooky instaluje spoustu balastu, kromě ovladačů to můžeš vše odinstalovat. Pokud toho bude i pak hodně, zjisti si, co všechno se spouští po startu (msconfig, nebo Codestuff Starter, nebo Autoruns od SysInternals) a nepotřebný věci vyházej.

V tom správci jsem byl a měl jsem zapnutý jen internet a skype. :-/ Tím balastem myslíš všechno toto, co posílám v odkaze? Kolega mi doporučoval pomocí HP assistanta provést všechny aktualizace. Takže myslíš, že to je všechno zbytečný a můžu to odinstalovat?

No tak na to čučím jak husa do flašky! Samej manažer a asistent, takovej bordel!
Bral bych to téměř šmahem odshora dolů, ponechal bych asi jen "Camera Driver" (asi ovladač k webkameře) a "Hotkey Support" (zřejmě pro speciální klávesy na notebooku). POkud něco přestane fungovat, určitě to jde z webu HP stáhnout znovu.

No a výsledek? Snížil se počet běžících procesů? Snížila se teplota? Vyházel jsi další případné nepotřebné věci spouštěné po startu?
"Neustálé dávání ručních aktulizací" nějak nechápu. Ve Win7 jde přece (aspoň zatím) navolit automatické stahování, ale ruční potvrzení instalace aktualizací. Je to hlavně kvůli tomu, jak MS agresivně tlačí Win10 všem uživatelům Win7/8. Pokud chceš na Win10 přejít, klidně automatické aktualizace zapni (u sebe na Win7 mám automatické aktulizace povoleny úplně a MS mi zatím nic netlačí...)
Pamatuj, že notebook (a počítač obecně), brzdí jen a pouze zbytečné programy, které se vnutí do automatického startu po náběhu systému, A další velkou brzdou je zpravidla zbytečný antivir nebo ještě "lépe" balík typu Internet Security, který strká nos úplně do všeho a často dokáže počítat zcela znefunkčnit.

Když nemám nic zapnuté, tak je počet běžících procesů zhruba 80, to už je ok? Já ale moc nevím co jsou nepotřebné věci spouštěné po startu (jasně, něco vím co je, ale u spousty věcí nevím), bojím se abych nezrušil něco, co je potřeba... Programy jako Internet Security tam nemám.

Ked to tam je furt nemenne a aj pri studenom notebooku hned po zapnuti, tak to neni realna teplota ale len nezapojene cosi. Na obrazok sa ti teraz nedostanem tak neviem co tam vsetko mas za hodnoty. Vsimaj si napr. v aktualnej verzii speedfanu teploty s nazvom core, to su teploty jadier CPU a GPU.

P.S. alebo obnov kompletne Win z recovery na stav od vyrobcu, ten bude urcite nezavireny, ci sa ten vetrak toci aj tam tak silno. Ak to je nejaky repas starsi notebook tak moze byt uz aj nahovno chladic (zaneseny) alebo blbo nasadeny apod.