Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Audio CD - nejde na klasickém CD přehrávači

Dobrý den,

prosím o radu. Mám sestavený výběr písní ve formátu wav a potřebuji to vypálit tak, aby to přečetl asi 10 let starý stolní CD player Technics. Dříve se mi to u jiného výběru asi 2x povedlo (možná snad ani nevím jak), ale tentokrát to prostě nejde a nejde. Zkoušel jsem už hodně věcí (různě převádět formáty v různých prográmcích), zkusil jsem i vytvořit si image audio disku a pak to vypálit (ne tohohle výběru, ale jiného klasického audio CD), ale po vypálení (zkoušel jsem to vypálit v Neru jako Audio CD i datové CD) to prostě nejde (Technics hlásí "no disc"). Použil jsem jednou médium CD-R a pak už jsem to zkoušel na CD-RW (abych neničil jedno CD-R za druhým). Vím něco o book type, jestli by nepomohlo tohle (nevím ale, jak u audio CD). Navíc, pokud si dobře vzpomínám, tak ty 2 předchozí cédéčka, která tam jdou, jsem vypaloval v jiném programu (CDBurner XP Pro 3), a to jako datové CD. To jsem tentokrát zkusil taky, ale nyní už nic, nejde mi to. Předem díky za každou radu.

dnes už neseženeš nic jiného než "vysokorychlostní" cd-r. v jejich přečtení tím 10-letým krámem může být první problém. pokud je automaticky pálíš maximální rychlostí, dál ani není co řešit.

ten krám samozřejmě nezná nic jiného než audio-cd. všechny ostatní formáty co zkoušíš je ztráta času.

podobná věc: tak starý šmejd (no dobrá, tzv. technics, což je jen obchodní značka odpadu jménem panasonic) patrně nezná ani cd-text (měl více norem). pokud mu ve vypalovacím programu podstrkuješ pojmenované tracky, může to být další důvod proč tvoje cd nerozezná.

S tím označením tracků jsem taky experimentoval, názvy jsem tomu teda nedával, ale docela by mě zajímalo, jestli třeba není potřeba dávat to bez mezery (např. Track1.wav), nebo zda tomu ta mezera nevadí (Track 1.wav), popř. jestli to dát jako Track01.wav (ev. Track 01.wav), těch tracků je celkem 17.

Zkusím taky troškou do mlýna...:
Osobně pálím známému pro jeho věžičku AIVA rychlostí 4x. Jinou rychlost to zkrátka nepřehraje! Ani nižší, ani vyšší. Musí to být CD-R a 4x. Zkoušeli jsme toho opravdu hodně a nic jiného nefunguje. Je to AIVA, stará potvůrka, ale pořád dobrá. Jen trochu vybíravá.
p.s. pálím to v Neru, jako audio CD.

No to mám radost, takže to budu muset zkusit 1x, 2x, 4x ...no rychleji už snad ne. Nebo jo ?
Mimochodem, s těmi médii je opravdu problém, sehnat pomalejší prostě nelze. Koupil jsem u nás (menší město) nějaké 2 Verbatimky CD-R (1ks za 18 kaček), prý speciálně určené pro nahrávání hudby a její přehrávání ve stolních mašinkách. Mají to přímo na obale. Tak se do toho právě pouštím, tak jsem zvědav na výsledek. Jinak díky za všechny příspěvky k mé otázce.

Tak jsem to dneska konečně u kamaráda vyzkoušel a všechno je O.K., tzn. ty CD-R Verbatimky určené pro audio zařízení + rychlost vypalování 4x (je to minimum na těchto médiích, vypaloval jsem to v Neru jako Audio CD) pomohly. Díky všem za příspěvky k mému problému, kéž by vše nakonec dopadlo takhle skvěle jako toto. :-):-)