Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Audio CD - nejde na klasickém CD přehrávači

Dobrý den,

prosím o radu. Mám sestavený výběr písní ve formátu wav a potřebuji to vypálit tak, aby to přečetl asi 10 let starý stolní CD player Technics. Dříve se mi to u jiného výběru asi 2x povedlo (možná snad ani nevím jak), ale tentokrát to prostě nejde a nejde. Zkoušel jsem už hodně věcí (různě převádět formáty v různých prográmcích), zkusil jsem i vytvořit si image audio disku a pak to vypálit (ne tohohle výběru, ale jiného klasického audio CD), ale po vypálení (zkoušel jsem to vypálit v Neru jako Audio CD i datové CD) to prostě nejde (Technics hlásí "no disc"). Použil jsem jednou médium CD-R a pak už jsem to zkoušel na CD-RW (abych neničil jedno CD-R za druhým). Vím něco o book type, jestli by nepomohlo tohle (nevím ale, jak u audio CD). Navíc, pokud si dobře vzpomínám, tak ty 2 předchozí cédéčka, která tam jdou, jsem vypaloval v jiném programu (CDBurner XP Pro 3), a to jako datové CD. To jsem tentokrát zkusil taky, ale nyní už nic, nejde mi to. Předem díky za každou radu.

Tak jsem to dneska konečně u kamaráda vyzkoušel a všechno je O.K., tzn. ty CD-R Verbatimky určené pro audio zařízení + rychlost vypalování 4x (je to minimum na těchto médiích, vypaloval jsem to v Neru jako Audio CD) pomohly. Díky všem za příspěvky k mému problému, kéž by vše nakonec dopadlo takhle skvěle jako toto. :-):-)