Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovení továrního nastavení

Zdravím,

lidi chci se zeptat. Přišel mi pod ruku NB ASUS TP550L, který má v současnosti instalovaný Win10.
Majitel by jej chtěl obnovit do továrního nastavení s tím, že by si ponechal původní konfiguraci s Win8.
Problém nastává před samotnou obnovou.
Ihned po startu a přechodu do obnovacího nastavení (F9), který je již pod samotným Win10 se zvolí obnovení do továrního nastavení,
Win poté napíše čekejte a vyhodí hlášení vložte instalační či obnovovací médium.
NB má skrytý recovery oddíl na disku (cca 20GB), kde by měl být starý Win i s drivery uložen).

Ptám se proto, proč Win10 neobnoví toto nastavení a vyžaduje po uživateli instalační disk, který mimochodem nebyl k NB dodán (logicky - nebyl potřeba)?
Máte nějaké návrhy jak z toho ven?

Díky vám všem!!!

výrobca často ani netuší,čo ako a kto predáva niekde v Českej Republike,preto dáva základné veci ako stiahnutelný download na svoj web-rovnako z princípu.....výrobca asustek corp. určite nepredáva a ani nič nepribaluje priamo maloobchodnému zákazníkovi v cz/sk.....celý problém skôr spočíva priamo vo win10,je to stále de facto polotovar s takými chybami,že je vôbec divné,že win10 sa dáva k dispozícii koncovému užívatelovi,za to asustek v podstate nemôže.........

Ptám se proto, proč Win10 neobnoví toto nastavení a vyžaduje po uživateli instalační disk

protože majitel mezitím přeinstaloval nový systém a ten přepsal bootloader, který se mohl dostat na skrytý oddíl.
můžeš ještě zkusit nastavit skrytý oddíl jako aktivní + odkrýt ho, jestli po startu začne oprava.

Tak jsem se teď mrknul pořádně na ty oddíly na NB a zjistil jsem, že tam sic oddíl pro obnovení je, ale u něj je uvedeno 100% volného místa. Tzn. že na oddílu nejsou s největší pravděpodobností žádná data, tedy blokuje místo zbytečně.
Je divné, že oddíl je přichystán, ale obnova na něj nahrána nebyla.

Windows ukazuje 100 % volného místa - to je v pořádku (NTFS OEM). Je třeba přesně zjistit, zdali je tam oddíl RESTORE (20 GB cca). Pakliže nefunguje MS recovery není ještě problém OS obnovit. Ve Windows 8.1 i 10 je možné přímo tuto obnovovací jednotku vytvořit. Stačí USB flash o velikost 1 GB. Tuto možnost naleznete v ovládacích panelech, kde si zvolíte možnost zobrazení ikon, dále vyberete položku "Obnovení" ("Recovery") a zvolíte první možnost "Vytvořit jednotku pro obnovení". Následně z flashky nabootojete a recovery by měla zálohu na oddílu RESTORE najít a obnovit obraz.