Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr SSD

Ahoj...

Vybírám SSD a mám v merku kapacitu 250/256 a rád bych znal váš názor.

1. Crucial mx200
2. Transcend ssd370s (převlečený Crucial s 20nm pamětmi od Micronu)
3. Samsung Evo 850

Díky za vaše postřehy, rady nebo osobní zkušenosti z řad majitelů některého v seznamu.

Já ti pouze říkám, že verze "PRO" je lepší. Ale tam je cena někde jinde. Takže pokud nemáš vyloženě k Samsungu nějaké zvláštní citové pouto, nevidím důvod, proč nevzít levnější verzi (ať už Crucial či Trascend). I tak jsou oba ověřená kvalita. Já se především řídím osobními zkušenostmi lidí okolo mě, ne tabulkami na webu.
Osobně mám Crucial (jak si můžeš všimnout) a nemám sebemenší důvod si stěžovat :-)

viz. co uz tu bylo napsano.

Crucial MX200 je v ekonomicke tride snad nejlepsi SSD, Transcend 370S mu zdatne sekunduje. Co se tyka Samsungu, tak pokud jsi si ochoten priplatit, tak urcite Samsung 850 PRO je spickove SSD, to zminene 850 EVO neber, ono to neni "nejaky shit", ale ten disk je jednoduse pomaly. Staci se podivat na netu na testy, obe druhe zminene SSD jsou levnejsi a pritom jsou znacne rychlejsi, neni teda zadny duvod vybrat ten Samsung 850 EVO. Vicemene situaci chapu, Samsung si proste nechce parazitovat svuj prvotridni model 850 PRO, proto do EVO dal pomale pameti - takze to nebrat.

Super odpověď.

Jen sem cosi četl o zpomalování toho Crucialu po zaplnění tak na 80% kapacity. Jinak právě koukám jak blázen, že to 850 Evo je TOP1 na heurece a tak je k němu docela dost recenzí.

To šifrování využije to ten Bitlocker nebo jiná appka?

Takhle, abychom si rozumeli, vsechny SSD jsou rychlosti uplne nekde jinde oproti HDD a vsechny budou z tohoto hlediska vyhovovat. Ale v testech jednotlivych SSD proste ten 850 EVO propadnul. Nevidim jednoduse duvod kupovat si urcite SSD, kdyz vim, ze jine je je levnejsi a i vykonejsi.

---

Sifrovani nevedu a rozhodne ne na SSD, nebudu si snizovat uz tak omezenou zivotnost.

Díky...co jsem se koukal, tak ta 850 nemá ani ECC což Crucial i Transcend mají k tomu základu jako je Trim a Smart.

Takže to bude souboj mezi 1 a 2.

Crucial má o něco lepší zápis, ale myslím si to samé jak si psal, že bych rozdíl neviděl mezi těmi dvěmi SSD mít je vedle sebe.