Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivne chovani PC

Ahoj.

Uz jsem to tu jednou resil...respektive jsem se dopatral k vysledku ale asi jen na dobu urcitou
PC: AMD Phenom 965 3,4Ghz bez pretaktovani
AMD HD 6970 2GB
Gigabyte GA-970A-D3
ZEPPELIN 4 x 2GB KIT DDR3 1333MHz CL9
Seasonic 500W ted presne nevim jaky ale byl kupovan v lete...
WD Green 1TB

Ted k problemu...PC se cca v 90% "vypne" do 1 minuty od startu a ve zbylych 10% cca do 10 min...
ALE nevypne se uplne jen zafuni...vypne se monitor ale PC jede dal...monitor uz se nerozsviti...ani kdyz se pripoji/odpoji jiny tak se nic nedeje...nejde tam signal...

To je chyba...zvlastni ale je ze kdyz se vypne natvrdo pres delsi podrzeni tlacitka...zase se zapne...tak jede dal klidne i cely den bez problemu...

Proste prvni spusteni a tenhle problem...
Dneska az prijdu zkusim odpojit HDD a zapnout...teoreticky pokud by se treba 1 hodinu nevypnul muze to byt systemova chyba ze?

Diky za rady

ak je ZDROJ vporiadku tak potom problem vidim GRAFICKEJ KARTE alebo v monitore ,,, ale skor v tej VGA.
Skontroluj kabel ci neni poskodeni a je dobre/poriadne zapojeny jak do VGA tak aj monitoru.
Ak mas tu moznost tak skus tam dat starsiu alebo inu VGA ci ti system bude potom nadalej blbnut.

Zdroj by snad mel byt OK..kupoval se novy a "totalni" vypinani z leta prestalo...kabely a jine monitory jsem zkousel a nic...monitor by mel byt OK taky...zkousel jsem ho na svem PC a jel...grafiku bych tam teoreticky mohl flaknout svou jen co ovladace? ja mam Nvidii...

Tak jsem doma a zkusil jsem odpojit HDD...a stejne po minute vetrak u GK zafunel vypadnul obraz...a konecna...a cca po 20-30 sekundach se vzdycky rozfuni na sekundu a takhle dokola...
Poslouchal jsem jestli nekde neco...ale nic..

ALE kdyz jsem PC zase zapnul...nabehlo...tak jsem jen mirne hybnul s GK nahoru a dolu a ona zase zafunela a zase vypadnul monitor...napada mne neni treba spatny slot?
Zkusim ji vyndat a zandat znova a uvidim...

Ano moze tam byt blby kontakt ale moze byt aj studenak na grafike alebo aj kdekolvek na doske alebo aj v napajacom 12V konektore apod. Ak to tam v slote je nejak nasilu alebo nasikmo, tak uvolni zaslepku grafiky (uvolnenim skrutiek konektorov) a zasun to tak aby sadla uplne do slotu. Moze to byt teoreticky sposobene cimkolvek trebars aj zdrojom. BTW. dufam ze mas pod doskou distancky spravne :)