Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zyxel P-660HN-T3A nový firmware

Mám router Zyxel P-660HN-T3A, ale už ho nepoužívám na ADSL.
Chtěl jsem ho využít jako klasický router, ale v rámci těch nabídek se nezorientuju a nedokážu ho přinutit fungovat klasicky. Vždycky očekává telefonní linku.

Neexistuje pro něj normální firmware, jako mají jiné běžné routery?

Hledal jsem ale zatím marně.
Nasměruje mě někdo?

Díky

uggh...

ty si myslíš, že firmwarem lze předělat WAN port z telefonní DSL přípojky na ethernet? ;-)

Jediná cesta je použít OpenWRT a udělat WAN port z jednoho LAN portu.

p-660hn-txa

Zda je či není podporován (a případně jak moc) si musíš zjistit sám, rozhodně to ale není záležitost 10 kliknutí myší.

OK, díky.
Ale ještě tedy podotázka - jaký je tam hardwarový rozdíl?
Měl jsem zato že žádný, nebo jen minimální.

Když jsem dělal u T-Mobile tak jsem kluky z technické podpory přesně takhle viděl používat jiný adsl modem. Tehdy jsem se o podrobnosti nezajímal, ale prostě to nějak šlo.

Díky

možná jsi viděl něco jiného: že používali DSL router jako AP (access point). Tedy bez funkce routingu, ale jen jako přístupový bod pro wifi.

jinak obecně změnit FW jde, jde dokonce i změnit přiřazení těch 4 LAN portů (změnit jeden nebo dva na WAN), ale to chce nějaký naprosto univerzální firmware jako je např. ten OpenWRT (který zase musí "znát" a podporovat HW, na kterém router funguje).