BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
uggh...
ty si myslíš, že firmwarem lze předělat WAN port z telefonní DSL přípojky na ethernet?
Jediná cesta je použít OpenWRT a udělat WAN port z jednoho LAN portu.
p-660hn-txa
Zda je či není podporován (a případně jak moc) si musíš zjistit sám, rozhodně to ale není záležitost 10 kliknutí myší.
OK, díky.
Ale ještě tedy podotázka - jaký je tam hardwarový rozdíl?
Měl jsem zato že žádný, nebo jen minimální.
Když jsem dělal u T-Mobile tak jsem kluky z technické podpory přesně takhle viděl používat jiný adsl modem. Tehdy jsem se o podrobnosti nezajímal, ale prostě to nějak šlo.
Díky
možná jsi viděl něco jiného: že používali DSL router jako AP (access point). Tedy bez funkce routingu, ale jen jako přístupový bod pro wifi.
jinak obecně změnit FW jde, jde dokonce i změnit přiřazení těch 4 LAN portů (změnit jeden nebo dva na WAN), ale to chce nějaký naprosto univerzální firmware jako je např. ten OpenWRT (který zase musí "znát" a podporovat HW, na kterém router funguje).