Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instal dvd mechniky

dobrý den prosím poraďte koupil jsem si druhou dvd mechaniku.Na zakl.desce mám 3 xIDE do prvního jsem zapojil mechniky nastavené slave,master,do 2IDE jsem pripojil hd.Po zapnutí PC se se dostanu maximalně do načítání Win a to někdy.Nenaběhne vubec Windous.Po vytáhnutí jedné dvd mechaniky a připojení hd na 1kšandu s 1dvd mechanikou na 1 IDE hardisk znovu načte Win bez problému.Nemám nastavit něco v biosu? a jak.Otec tomu nerozumí.Děkuji.

Zeptám se:
1) Co je to za zákl.desku?
2) Opravdu jsi si jistý, že byly DVD mechaniky zapojeny jako master a slave? Ne všichni výrobci to mají stejné!
3) V BIOSu vidíš všechny mechaniky i HDD OK?
4) Máš možnost výměny IDE kabelu? Když tak zkus prohodit "kšandy"...