Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaseknutý PC při testu RAM programem memtest86+

Otestoval jsem nové RAM programem memtest86+ verze 5.01 spuštěným z CD při bootu PC a pokud na začátku testu zvolím volbu F2 (aby test využil obě jádra procesoru), tak se mi PC vždy zasekne při testu č. 7, zkoušel jsem to několikrát a vždy se to zasekne na té samé fázi testu č. 7 (63%) - viz foto monitoru. Program memtest86+ pak už nijak nereaguje na žádnou klávesu, jediné východisko je Hard Reset tlačítkem Reset na skříni PC. Kde myslíte, že je chyba? V nových RAM nebo v samotném programu? RAM mohu do 14 dnů vrátit eshopu, pokud by eventuálně byla chyba v nich. Ono mi to samé totiž dělá i na starých RAM, takže si tím jistý nejsem. V BIOSU mám zapnutu volbu automatické nastavení, nemám nic manuálně přetaktováno.

foto monitoru: http://s11.postimg.org/roapqgk8j/IMG_20151120_1803 21.jpg
RAM Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8gb-2x4g b-ddr3-1600-cl9/101084/produkt
základní deska Asus P8H61-M (BIOS nejnovější) https://www.asus.com/Motherboards/P8H61M/specifica tions/
procesor Intel Pentium G620T http://www.czc.cz/intel-pentium-g620t/91832/produk t

Zajímavé je, že když na začátku testu nezvolím žádnou volbu, tak test jede OK, žádné chyby, ale test využívá pouze jedno jádro procesoru. Když zvolím volbu F1 (nouzový režim testu), tak také proběhne test RAM OK, ale zase je při tom využíváno pouze jedno jádro procesoru.
http://s4.postimg.org/lnd4ys8e5/IMG_20151120_18041 0.jpg

No nejde testovat pamet bez procesoru, pri normalni cinnosti take s pameti spolupracuji obe jadra procesoru a ne jen jedno, zda se mi pak logicke, ze je lepsi otestovat pamet pri cinnosti obou jader procesoru. Ale mozna se jen pletu, jsem laik. Navic jel ten memtest pri aktivaci obou jader procesoru znacne rychleji.

Ten memtest86 (bez +) take nepodporuje vicejadrove procesory?

Ne, neni logicke testovat to dohromady. Preci memtestem chces overit funkcnost RAM pameti a test ti prosel bez chyby, takze vis, ze pameti mas OK, pokud chces testovat procesor nebo treba pocitac jako celek, stahni si jine testovaci programy.
Casem to jiste vyvojar doladi a fungovat to bude, je treba pockat, neni to nic duleziteho vzhledem ke smyslu testu.

Po zapnutí XMP profilu mi ani nenaběhne PC. Ale to je asi logické, neboť to v BIOSu nabízí jen jeden XMP profil a ten má frekvenci 1600 MHz, základní deska podporuje pouze frekvence 1066 a 1300 MHz, procesor pouze 1066 MHz. Jinak podporuje RAM asi 7 JEDEC profilů, jeden z nich je pro frekvenci 1066 MHz a na ten to nejspíš běží, BIOS ho podle mě automaticky vybral.