Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS server

Zdravím lidi,
měl bych jeden krátky dotaz.

Lze se na NAS server připojit odkudkoliv?
Pokud ano, jak lze toto připojení navázat? (Napíše se něco do adresního řádku v prohlížeči nebo nějak jinak)?

Díky moc!!!

to ano, ale SMB3 je symetrická šifra, tj. přenáší se nějaký inicializační vektor:

http://blogs.msdn.com/b/openspecification/archive/ 2012/10/05/encryption-in-smb-3-0-a-protocol-perspe ctive.aspx

osobně se kryptografii nevěnuju, ale řekl bych, že při znalosti session ID (a to je při MITM útoku přes "spojovač" asi celkem možné) se dá komunikace dekryptovat.

edit: nebo jsi myslel přístup přes https?

Zdravím lidi, tak jsem si nakonec pořídil Synology DS115j a jsem spokojený.
Jen bych se chtěl zeptat, zdali nevíte z jakého důvodu NAS v průběhu noci (asi 3x, možná i přes den - nejsem doma, nemůžu posoudit) sám zapíná HDD a zdali je možné tuto samovolnou aktivaci disku nějak zatrhnout.

Díky za rady lidi!!!
Přeji hezký víkend