Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak smazat adresar z win XP?

Ahoj,

potrebuju vedet jak odstranit jeden adresar z partiton D. Zkousel jsem ho mazat a porad to hlasi ze to nejde, ze ho neco pouziva. Zkousel jsem v jeho vlastnostech vypnout "jen pro cteni" a take to nejde. Zkousel jsem ho mazat v nouzovym rezimu, nejde to. Zkousel jsem to Unlockerem, nejde to. Pouze to napise, hlasku "prejete si soubor smazat po restartu" a kdyz zatrhnu ano, tak to stejne pak nejde. Jak se ho zbavit? Prejmenovat to jde. Je to prazdny a neni to spyware.

tak CHKDSK jsem zkusil, spustil a fff nejde porad smazat, co mam delat dal? Spustil jsem ho v rezimu cteni, pak s parametrem f a ted i sparametrem r, ale to pise, ze se musi odpojit svazek a ze vsechny jeho popisovace se stanou neplatnymi a ja nevim co to znamena a jestli si nahodou neco nesmazu a pak to treba ani oddil D neuvidi. Co mam delat dal?

odpojenie zvazku je kvoli tomu, aby nemusel byt reboot. sluzi to na odpojenie otvorenych file handlov. ak sa bojis pripadnych strat dat, tak si mozes urobit image zvazku D a v pripade neuspechu, ho dat do povodneho stavu. nato mozes pouzit bud program ghost, acronis atd. pisalo sa o nich aj tu na poradni.

ghosta umim. takze normalne dam odpojit. ja jsem jen nevedel co to znamena a co to fakticky udela. mel jsem strach, ze to treba prepise neco v boot.ini a to by byl konec. s tim boot ini uz bojuju od vcera a zatim to ma navrch.
JInak chkdsk jsem delal i s rebootem a stejne to nejde smazat a zkousel jsem to i pres pruzkumnika, jak je to v popisu na microsoftu a taky to neslo smazat. Napsalo to pocet chyb o, ale nekde tam nadtim bylo, ze to objevilo nejake chyby, uz si to ale nepamatuju, jak to bylo napsany.

skratka mas poruseny NTFS zaznam a podla mna to nepojde nicim zmazat pokial ten zaznam neopravis. v podstate sa da povedat, ze ten adresar ani vlastne neexistuje. mozes pouzit aj programy tretich stran, hladaj v google ntfs repair(alebo recovery). predtym ale odporucam urobit image disku. btw., ani boot.ini nie je problem odzalohovat, je to len txt subor. :-p

no adresar fff asi neexistuje, jestli jsi to necetl a nebo prehlidl, tak jsem ti psal, ze v TC ho neni vubec videt a vidi ho jen pruzkumnik. Tak ja se na to asi vykaslu, nema to cenu resit.
Znas nejaky dobry program na opravu toho NFTS? Aspon to bych chtel udelat.
boot.ini uz vim, ze je jen text, ale problem je, jak ho prepsat, aby vse jelo. nechapu totiz jednu vec, nemenil jsem na nem tu dobu, po kterou se na obrazovce zobrazovala moznost vyberu OS, standardne je tam 30s a ono se mne to ted po te preinstalaci(v boot.ini je porad 30s) neukaze ani sekundu a ja jedine jak se dostanu do vybrane instalace je to, ze musim od spusteni pc mackat jak blazen sipku nahoru a pak se to tam zastavi.