Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobilní telefon vybrat?

Ahoj, potřebuji radu :) vybírám si nový mob. telefon a vůbec nevím, jaký vybrat. Vybírám mezi ALCATEL ONETOUCH 6045Y IDOL 3 (5.5) a LG G3 (D855). Nenapadá mě nic lepšího, potřebuji hlavně výborně fungující GPS pro pěší turistiku a nejlépe Android 5 a vyšší. D8le bych určitě chtěl min. Full HD display a natáčení také ve Full HD.

Nemáte nějaký nápad, jaký vybrat? Cenově bych se chtěl vejít max. do 10000,-. Díky předem za vaše typy a názory. :)

To TCLko nevypada parametrove spatne, cena vypada take docela rozumne, ale stejne bych dal prednost osvedcenemu LG G3.
Dalsi zajimave moznosti: premiove Samsung Galaxy S4 i9506 nebo Samsung Galaxy S5 Neo (oba do 10.000,-) a urcite mrkni i na Asus ZenPhone 2 ML551.

No koukal jsem na nejaky recenze na netu a to TCLko kritizuji za fotak, take komunita bude urcite radove mensi, takze pripadne customROM apod. bude mnohem jednodussi resit na LG G3.

Pripomenu, ze LG G3 a Asus ZenPhone 2 maji tlacitka hlasitosti na zadech tela, nekomu muze vadit.

Me se LG G Flex 2 hodne libi, je to designove krasny telefon s nadhernym P-OLED displejem, ktery LG G3 nema. G Flex2 ma ale dva problemy, je osazen SoC potazmo procesorem Snapdragon 810, ktery ma sice vysoky vykon, ale vice hreje a z toho plyne i vyssi spotreba, rychlejsi vybiti baterie a moc ho nikdo nema, takze je okolo nebo spis neni skoro zadna komunita a neexistuji zadne customROM, takze zatimco u LG G3 se da predpokladat, ze by diky komunite mohl dlouho zit a dostat uz i treba oficialne nepodporovane aktualizace Androidu, u LG G Flex2 to pravdepodobne nebude.
Pokud zadne rooty a customROM nepraktikujes, tak te bude zajimat hlavne ta vyssi spotreba energie, rozhodnout si to musis sam.

Flex 2 ma P-OLED, OLED displeje povazuju ke smartphonum za idealni, ma to nizsi spotrebu energie a pekne syte barvy vcetne vyborne cerne!, take citelnost na slunci je lepsi nez u LCD, osobne mam zkusenost hlavne se Samsungovymi AMOLED, ale co jsem videl ten P-OLED, tak bych rekl, ze LG to ma snad jeste lepe vymyslene nez Samsung. LG G3 ma take vyborny displej IPS LCD, ale (mozna se s nekterymi znalci neshodnu) proste mi prijde, ze pro tyhle male zarizeni jsou jednoznacne OLED displeje lepsi z tech zminenych duvodu.

Ono nemuzes vychazet z ceny za LG G3, LG G Flex2 apod. LG srazi cenu na uplne minimum a je super, ze to delaji, protoze founy od nich jsou kvalitni a zaroven si je muze dovolit kazdy. Z mensich znacek Asus a jeho ZenPhone 2 nebo nektere telefony od Lenova.

Ale porovnej Samsung treba s Huaweiem, tam uz jsou ceny vyrovnane (nemluvime o zavadecich cenach, coz dela i LG, ze cenu nastreli vysoko, aby byl prostor pro zajimave slevy) nebo ted jsem cetl recenzi ZTE Nubia My Prague, tam je telefon nastrelen cca. o 50% nad cenu, za kterou sezenes jeho stejne vykonou konkurenci. No a vrchol vseho je SONY, to je treba cenou jeste hodne vysoko nad Samsungem, pritom kvalita je jednoznacne na strane Samsungu.

Takze ja to vidim tak, ze cena za Samsung je sice malinko vyssi nez by musela, ale porad to jde. Mluvime o rade S, jinak Samsung chrli miliony ruznych telefonu a nektere jsou evidentne past na nezkuseneho zakaznika, protoze opravdu strasne za nehoraznou cenu. U Samsungu proste plati, ze je treba dobre vybirat.

---

wam_Spider007: Co znam lidi, tak jen jeden vlastnil Samsung radu S (S4 i9500) a nadaval na nej. Jinak vsechno jsou to lidi, co Samsung kolikrat ani nedrzeli v ruce. Ja muzu momentalne srovnavat tri: SGS 3 Neo, SGS 4 i9506 a SGS 5 (prostredni sam vlastnim, zbyle spravuji pribuznym) a muzu odpovedne rict, ze vyborny. (Mrzi me ten jejich antiroot KNOX zabezpecovacka, ale to je asi tak vsechno, co muzu hanit.)

Ale ja nevychazim z LG,je to mysleno celkove.Ano skoro kazda nova vlajkova lod je nastrelena vysoko,to hlavne plati u premiovych znacek.Ale ostatni znacky se alespon snazi drzet krok s konkurenci,tak ze snizujou cenu dost markantne i treba za par mesicu,kdezto samsung tak necini,cena vysoka dlouhou dobu.A misto toho,aby ji snizili tak vyrabeji jakesi odnose svych lodi,to je same galaxy,s,mini atd..Potom si vse srovnas a je ti jasne,ze takhle ne.A to se nebavim o podpore vyvojaru.Jakozto root,firmware a vse kolem.Ja jenom poukazuju na to,ze je to predrazeny telefon.A ano s cenami konkurujou i sony.

Mas v podstate pravdu, ceska pobocka Samsungu nechava ceny vysoko, predpokladam, ze Samsung ma v CR silnou pozici, proto si to dovoluji, kdyz srovnas ceny sedivek, tak Samsung draz nevychazi. Ja vsechny Samsungy porizoval jako sedivky, takze mi to hned nedoslo.

A čo tak sa obzrieť po xiaomi??? Majú výborné displeje, fotoaparáty, prémiové spracovanie a pod.
A taktiež sú za slušnú cenu...

http://www.czc.cz/xiaomi-mi4-64gb-bila/162968b4/pr odukt

Upozorňujem, že mi4 je síce výborný smartphone s vynikajúcim displejom (vlastná skúsenosť) ale má trocha ,,plechový" zvuk vychádzajúci z reproduktoru. Bežným používatelom to nevadí (hranie hudby pri prichadzajucom hovore sa neráta) ale troška to zamrzí aj pri natáčaní videa. Zvuk je nič moc ale ak Vám to nevadí tak toto je jasná volba. :-)