Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování disku na menší disk

Ahoj,
potřebuju naklonovat (systémový) disk na jiný fyzický disk.

Původní instalace byla na 250GB disku. Vzhledem k pochybným zvukům z disku jsem celý disk naklonoval na jiný disk (500GB). Vzhledem k tomu, že uživatel neobsadí ani 100GB, se zvětšováním partition jsem se tedy nepatlal.

Situace se tedy má tak, že na 500GB disku je 250GB oddíl a zbytek je nevyužitý.
Vzhledem k tomu, že ta pětistovka disk by se mi teď hodil na něco jiného, povedlo se mi ukořistit 320GB, kterou bych tam rád dal místo té pětistovky.

Blbé je, že celý disk na menší naklonovat nejde. Když naklonuju jenom partition, samozřejmě se na disk nenaklonuje zavádění systému.

Potřeboval bych teda vzít těch 250GB + zavádění a nějak to nacpat na tu 320GB.

Nějaké návrhy?

Dík! :-)

Mas tam len 250GB patrisnu takze sa to da dat na 320GB disk 1:1 sektor po sektore vcetne MBR atd. To vie snad kazdy lepsi klonovaci SW, alebo si v linuxe nastuduj jak sa pouziva prikaz dd, ten ti to urobi bezproblemov komplet od nulteho sektoru az po posledny. Je to uplne jednoduche, len si nesmies v tom prikaze pomylit disky source a destination :)

V tom linuxe (clonezilla je tiez v linuxe, ne?) si pozri jak su oznacene disky (dev\sdneco) a otvor si prikazovy riadok a napis tam
dd if=/dev/sdx of=/dev/sdx
tie tucne pismena zamenis za spravne oznacenie disku (nedavas tam za to cislo lebo chces kopirovat fyzicke disky a ne oddiely). za "if=" sa pise zdrojovy disk, "of=" je cielovy disk. NEZAMENIT! :)