Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolísání rychlosti a stability internetu (UPC).

Není to poprvé, co se s tímto problémem setkávám. Za poslední dva měsíce se stejný problém objevil již 3x a délka trvání je individuální.
Na UPC podpoře mi jako vždy bylo řečeno, že nemají hlášen výpadek na mé adrese a jediná pomoc byla taková, že jsem musel restartovat modem a hlásit jaké světýlka blikají na modemu (i když jsem řekl, že jsem modem i router restartoval nespočetněkrát).

Momentálně projíždím všechny PC připojené k síti MBAMem a ADWcleanerem. Potom zřejmě opět budu volat na UPC, ale nečekám řešení, jen se vymlouvají, že u nich problém určitě není a následně, třeba za hodinu napíšou na net, že v mé lokalitě je technická údržba nebo nějaký jiný problém.

Ptám se především proto, zda někdo z Vás nezažil stejný problém a nedokázal by mi říct, co se přesně děje.
Jsem samozřejmě připraven poslat jakékoliv logy, či provést jakékoliv testy, ke kterým mne vyzvete.

Můj problém začal dnes ráno, okolo 7 hodiny, přetrvává doteď.
Projevuje se zvýšením pingu, rapidním snížením rychlosti stahování, ale převážně k téměř nulovému uploadu.
Standardní rychlost je 120/12

[http://pc.poradna.net/file/view/24395-upcinternet-  png]

V tomto stavu přetrvá třeba minutu a následně se rychlost normalizuje. Po XX dalších sekundách se vše opakuje.
Někdy jde internet třeba 20 minut v pohodě, ale pak zase klesne.

Test pingu na google.com tyto výpadky také zaznamenává
[http://pc.poradna.net/file/view/24396-upcpingtest-  png]

Většinou se problém sám vyřeší druhý den a pak jedu třeba půl měsíce naprosto v pořádku.
Různé výpadky a tento problém mám ale poslední rok docela často a není měsíc, kdy by se něco takového neobjevilo.

Kdybyste měl někdo nějaké tipy, triky nebo chtěli víc informací, budu rád, když napíšete :)
Děkuji a přejí krásné odpoledne :o)

Výpadky při pingování mají přímý vliv na snížení rychlosti stahování a odesílání dat.
Samozřejmě tomu nerozumím natolik, abych mohl říct, že je to problém u UPC, ale UPC je ten, kdo mi poskytuje internet a logicky má zařídit opravu. Já těžko budu kopat nějaké optické kabely, abych řešil svůj problém ((:

pinguj IP adresu nejakeho routra UPC, zistis si ju napr vypisom tracert apod. Potom budes vediet ze ci to je medzi tebou a UPC.
A hlavne ten PC pripoj LAN kablom a skus aj iny LAN kabel a aj bez routra ak mas nejaky router.
Skus to aj v live linuxe aby sa vylucili nejake problemy vo Win.

Cela cesta az k modemu UPC ide kablom? Ani jeden spoj z adries 192.168.1.1, alebo 192.168.0.1 nejde cez wifi? Ak by totiz nieco islo cez wifi, tak take merianie ti UPC neuzna, pretoze za wifi u uzivatela neruci. Wifi podlieha vselijakym vlivom rusenia, kore moze zapricinit stracanie paketov (napriklad totho pingu).