Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolísání rychlosti a stability internetu (UPC).

Není to poprvé, co se s tímto problémem setkávám. Za poslední dva měsíce se stejný problém objevil již 3x a délka trvání je individuální.
Na UPC podpoře mi jako vždy bylo řečeno, že nemají hlášen výpadek na mé adrese a jediná pomoc byla taková, že jsem musel restartovat modem a hlásit jaké světýlka blikají na modemu (i když jsem řekl, že jsem modem i router restartoval nespočetněkrát).

Momentálně projíždím všechny PC připojené k síti MBAMem a ADWcleanerem. Potom zřejmě opět budu volat na UPC, ale nečekám řešení, jen se vymlouvají, že u nich problém určitě není a následně, třeba za hodinu napíšou na net, že v mé lokalitě je technická údržba nebo nějaký jiný problém.

Ptám se především proto, zda někdo z Vás nezažil stejný problém a nedokázal by mi říct, co se přesně děje.
Jsem samozřejmě připraven poslat jakékoliv logy, či provést jakékoliv testy, ke kterým mne vyzvete.

Můj problém začal dnes ráno, okolo 7 hodiny, přetrvává doteď.
Projevuje se zvýšením pingu, rapidním snížením rychlosti stahování, ale převážně k téměř nulovému uploadu.
Standardní rychlost je 120/12

[http://pc.poradna.net/file/view/24395-upcinternet-  png]

V tomto stavu přetrvá třeba minutu a následně se rychlost normalizuje. Po XX dalších sekundách se vše opakuje.
Někdy jde internet třeba 20 minut v pohodě, ale pak zase klesne.

Test pingu na google.com tyto výpadky také zaznamenává
[http://pc.poradna.net/file/view/24396-upcpingtest-  png]

Většinou se problém sám vyřeší druhý den a pak jedu třeba půl měsíce naprosto v pořádku.
Různé výpadky a tento problém mám ale poslední rok docela často a není měsíc, kdy by se něco takového neobjevilo.

Kdybyste měl někdo nějaké tipy, triky nebo chtěli víc informací, budu rád, když napíšete :)
Děkuji a přejí krásné odpoledne :o)

Měl jsem stejný problém u jiného poskytovatele, kde to zpočátku bylo občasné, během asi půl roku už každodení záležitost, kdy jsem si odpo a večer (když je hodně lidí doma) nepřečetl ani zprávy na idnes. Firma to samozřejmě nechtěla nijak řešit, že vše běží jak má a problém musí být u mě, jejich technik mi po telefonu řekl kolik dat jsem za který měsíc stáhl a sdělil mi, že linku zatěžuji a proto mi to neběží (holt když člověk přeinstalí win a má na vše el. licence, tak musí stáhnout pár desítek giga), s tím mě odpálil, už se semnou vůbec nebavili. (Vtipné, kdy není linka omezena datovým limitem) :D. Vyřešila to výpověď smlouvy a šel jsem jinam, je po problému, net běží krásně, rychleji a je levnější.

Je možné, že provádějí nějaké opravy, což samozřejmě nikomu po telefonu neřeknou. Pokud bude problém trvat dlouhodobě a nebudou to řešit, asi bych uvažoval o změně poskytovatele.

O změně poskytovatele jsem přemýšlel mockrát. Problém je, že tu není nikdo, kdo by poskytl opravdu rychlý internet za rozumnou cenu.
Panelák vedle má optickou síť od edera.cz ale naše společenství důchodců o něčem jako připojení našeho paneláku do optické sítě slyšet nechce.
Druhou možností je internet od společnosti, kterou zařizoval jeden z vlastníků bytu v tomto paneláku. To je ale 5/5 internet s agregací. K takové (ne)rychlosti bych se vracel opravdu nerad.

To je cez kablovkove rozvody alebo jak to tam mate riesene, LAN kabel do steny? Mohol zhnit aj nejaky LAN kabel alebo blbo nakrimpovany konektor apod. Ak tam mate Fkonektory tak u nich hnije napojenie na tienenie kabla apod.
Ked ti povie tetka ze nebolo hlasene porucha tak jej predsa povedz ze teba nezaujima co BOLO ale ze ty teraz hlasis poruchu a nech to daju doporiadku. Ten screenshot im posli na nejake technicke oddelenie emailom alebo co ja viem jake maju kontakty na webe :) Alebo nech ti tetka povie ze kam mas poslat dokaz o poruche.

Napsal jsem na podporu mail, popsal problém a poslal i ty screeny.
Internet je zřejmě přes ty kabelové rozvody, od jejich modemorouteru vede takový tlustý kabel do zdi, kde je i anténa na televizi. Bohužel neznám přesnou terminologii, takže nedokážu říct jak se tomu nadává.

Vtip: 20cm od routeru mám Vánoční světýlka, jestlipak nebude problém v tom :O

Výpadky při pingování mají přímý vliv na snížení rychlosti stahování a odesílání dat.
Samozřejmě tomu nerozumím natolik, abych mohl říct, že je to problém u UPC, ale UPC je ten, kdo mi poskytuje internet a logicky má zařídit opravu. Já těžko budu kopat nějaké optické kabely, abych řešil svůj problém ((:

pinguj IP adresu nejakeho routra UPC, zistis si ju napr vypisom tracert apod. Potom budes vediet ze ci to je medzi tebou a UPC.
A hlavne ten PC pripoj LAN kablom a skus aj iny LAN kabel a aj bez routra ak mas nejaky router.
Skus to aj v live linuxe aby sa vylucili nejake problemy vo Win.

Cela cesta az k modemu UPC ide kablom? Ani jeden spoj z adries 192.168.1.1, alebo 192.168.0.1 nejde cez wifi? Ak by totiz nieco islo cez wifi, tak take merianie ti UPC neuzna, pretoze za wifi u uzivatela neruci. Wifi podlieha vselijakym vlivom rusenia, kore moze zapricinit stracanie paketov (napriklad totho pingu).

Zkus obejit sousedy, jestli ma v baraku UPC jeste nekdo, tak by mohlo byt jasno.

Jestli ostatni OK, tak ti taky muze hnit UPC modemorouter.

Nejaky live CD Ubuntu na pocitaci napoj primo za ten modemorouter, jestli mas v ceste jeste neco dalsiho. Bude-li to delat take, tak to proste je od routeru smerem k nim.

Idealne by meli prijet zkusit vymenit modemorouter za jiny, ale budou se cukat, ze kdyz se chyba neprojevi, ze budes muset platit vyjezd.

Jo a on te humor prejde, az tam zase zavolas a operator ti rekne: A nemate nahodou blizko modemu nejake vanocni ozdoby? :-D