Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zobrazení počítačů v síti

Dobrý den. Po upgradu z windows 8.1 na windows 10 mám problém se zobrazováním počítačů v síti. Upgradoval jsem 3x PC VP1,VP2,VP3 na windows 10. Od té doby pravidelně na některých z nich nevidím některé počítače v síti. Např. na VP1 vidím všechny včetně dalších zařízení (počítače, NAS atd...),ale na VP2 třeba nevidím VP1 a NAS. Po pár restartech se počítač VP1 na VP2 objeví, pak ale zase zmizí. Někdy za chvíli, někdy po restartu.
Když jsem si dal na VP2 zástupce na sdílenou složku, která je umístěna na VP1, tak se tam přes tohoto zástupce dostanu vždy i když v průzkumníků v sekci síť VP1 vidět není. Kontrola na viry nic neodhalila, síťové protokoly by tam měli být všechny. Před upgrade na windows 10 to fungovalo normálně. Neraďte mi prosím čistou instalaci win10. Toto vzhledem k množství práce a dohrání všeho potřebného by bylo časově značně náročné i vhledem k tomu, že se jedná o 3xPC. Děkuji.

zkontroluj nastavení v registrech - hodnota 0.

jestli jsi v lokální síti za routerem a nesdílíš síť s věčnými zavirovávači, pravděpodobně nepotřebuješ firewall - včetně těch integrovaných v antivirových shitech.

nepoužívám ipv6 ani dodatečné protokoly "link-layer topology discover" / "ovladač mapovače zjišťování topologie". ale taky jsem nikdy nepoužíval primitivní proklikávání v okolní síti / network neighborhood.
normální sdílení s mapováním disku funguje vždy, pro něj je lepší mít statické/rezervované ip adresy počítačů.

nevím jak w10, starší windows měly zdržující nastavení ve "vlastnostech složky" pro procházení sítě: "automaticky vyhledávat síťové složky a tiskárny" - k čemu, když tiskárnu máš jednu a přístup ke sdíleným diskům by měl být na heslo?
ms to vidí vždy podle sebe ve stylu další otevřená vrata do windows:
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/find- pcs-devices-content-on-network

mám podezření, že uživatelé matlacích verzí windows (8+) mylně považují průzkumníka za správce souborů a žijí v tom, že pod nějakou síťovou ikonou musí být za každou cenu vidět okolní pc, nejlépe bez hesla.
jak jsem psal výš, preferuju rychlejší přístup zástupcem/batkou na namapovaný disk. jsem zvyklý dělat v síti s desítkami-stovkami pc. zobrazovat je v nějakých "okolních pc" je naprosto neefektivní.

Děkuji za rady. Vyzkouším některé věci co jsi psal a dám vědět jestli něco pomohlo.
Jen pro upřesnění, jedná se o zákazníka s asi 10PC. Například je tam windows server 2008 R2 3x virtuální PC a zbytek fyzické. Win server 2008 R2 zobrazuje vše korektně. Když se nějaký PC vypne, tak není vidět ani v síti. Naopak ty s windows 10 třeba zobrazují počítače i když jsou vypnuté nebo nezobrazují některé běžící PC. Toto chování jsem nikdy předtím nezažil.
Sít je za routerem, server DHCP je zapnutý, firewall u antiviru nepoužívám, pouze ten ve windows, ale i ten jsem zkoušel vypnout a nepomohlo. Používám pouze místní účty chráněné heslem, kde každý PC obsahuje i účty okolních PC abych mohl sdílet složky pro konkrétní uživatele. Zmiňovaný windows 10 je Pro 64-bit.

změněné chování w10 bude jako všechno od ms: za každou cenu rýpat do toho co funguje. ten systém vyvíjí reklamní manageři, vizionáři a pitomci co nenávidí lidstvo - a podle toho taky vypadá.
vypadá to, že služba computer browser z nesmyslných microsoftích důvodů funguje jinak než v předcházejících verzích, nebo dokonce špatně. třeba spolupracuje i s nefunkčním zjišťováním topologie sítě pod ipv6 - to by se ověřilo úplným zakázáním všech protokolů od ipv6.
místo procházení sítě bude asi lepší těm lidem někam naházet zástupce na přimapování síťových disků - pak by se hodila statická rezervace adres na dhcp.
windowsí antivir je neškodný, do stavu sítě se 100% nemíchá.

pouze místní účty chráněné heslem, kde každý PC obsahuje i účty okolních PC

možná by bylo jednodušší mít ty pc v doméně, když už je tam server.
ale na zobrazitelnost pc v "okolních počítačích" to nemá vliv.

když funguje ping na názvy pc, dns je ok.
server všechny krámy vidí - jemu služba browser funguje dobře.
ale na stanicích nejde zobrazení aktuálního seznamu pc, jim ve w10 ms zase něco posr...
projít si taky prohlížeč událostí a zkontrolovat chyby a pak nastavení, jak níž odkazuje kolega.
a porovnat mezi sebou funkční a stávkující pc:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters]

Možná jsem sto let za opicemi, ale není to tím, že se stěhuje seznam počítačů ?
Pamatuji si matně, že kdysi mi pomáhalo spravit v registrech na serveru, aby master browser nebo backup mohl být, a na klientech, aby nemohl.
Ale už je to dávno, zkus radši nejdřív Brtníkovy rady.
Jinak hledej něco takového:

Tento postup mě pomohl u všech PC ve firemní síti:
1. kliknout na START
2. napsat "ovl" ENTER (spustí se Ovládací panely)
3. zvolit zobrazení "Malé ikony" (vpravo nahoře)
4. kliknout na "Programy a funkce"
5. úplně vlevo v okně kliknout na "Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows" (otevře se další okno)
6. kliknout na "+" u položky "Podpora pro protokol sdílení souborů SMB 1.0/CIFS"
7. zde zaškrtnout pouze "Klient SMB 1.0/CIFS" (ostatní jsem vždy odškrtnul)
8. poté bude požadován restart PC
9. např. v Průzkumníku po kliknutí na "Síť" jsou již všechny PC v síti vidět