Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatná základní deska nebo procesor ?

Dobrý den. Složil jsem si úplně nový pc, které mi zhruba 2 hodiny bez problémů jelo (ovladače již bylo nainstalované) zhruba po těchto 2 hodinách modrá obrazovka s vypsáním chyby, že počítač byl zastaven aby nedošlo poškození hardwaru. Od té doby už PC nanabootuje, monitor píše bez signálu a USB konektory nejsou schopny ani napájet keyboard a myš, dále led diody na casu normálně svítí, ale všechny tlačítka přestaly úplně reagovat a vypnout jde PC jenom odstrihnutim zdroje od proudu. Všechny komponenty v PC vypadají že jsou řádně napájeny a všechny větráky se točí a všechno podsvícení, i na samotné MB funguje... Protože se mi blíží dovolená chtěl bych co nejrychleji tento problém vyřešit, tak bych se chtěl zeptat co bude podle vás problém, dle mého názoru je to processor jelikož když mi kdysi u NB odešla MB pc nešel ani zapnout.
sestava:
MSI Z170a M5
i7 6700ka
r7 260x (než výjde pascal)
Xfury pameti 2666MHz
Coolermaster 750W zdroj

jen poznamka ze jsem nevidel vadny procesor od Intelu radu let (snad od ery "tabulka cokolady" P II a vadnych cache co byly mimo chip), az jsem ted nedavno musel reklamovat i7 6700k. A rekl bych ze i ta velmi spatna dostupnost "skylake" CPU svedci o nejakych problemech u Intelu, ne ze ne.

Edit - neslo o problem s "ohybanim", CPU proste delal "nesmysly" (nemoznost bootnout jaky koliv linux, neb "segmentation fault" - "kernel panic"...), ve 2 ruznych deskach identcke chovani, po vymene za jiny stejne desky OK.

Takze jiny zdroj jsem zkousel a vysledek je furt stejny... Dále je pravda ze mam Ninja scythe 4 chladic, ale pri instalaci jsem srouby nedorvaval a tedka kdyz jsem to kontroloval pod lupou a ostrym svetlem tak vse vypada OK, uz jsem zoufaly... Je nejaka moznost jak na 100% zjistit ze je deska vadna ?

jasne,grafika bude v poradku, tak 1 z 5 startu pc se mi aspon rozne monitor a nabidne mi to opravu windowsu (pokud tam ma disk zapojeny) ale nejde se mi dostat ani do biosu, a zajimava vec je ze u te opravy, klavesnice funguje, ale podsviceni a halvne ani u jine obycejne PS2 klavesnice NUMLOCK dioda nesviti.

Fakt nevim no, vsadil bych se ze v socketu bude ten problem, ale ani za nic nejsem schopny najit zadny ohly pin. Jeden se tam leskne trosku jinak nez ostatni ale at se divam jak chci (pres lupu)tak stejne nevidim jedinou znamku fyzickeho poskozeni...

Takže, procesor je na reklamaci. Samotný technik prohlásil, že můj případ je taková trošku "duchařina" zkoušeli vyměnit postupně všechny komponenty (deska,zdroj,pameti,CPU) co jsem jim přinesl+ jsem ještě čekal o den dýl protože zrovna neměli DDR4 ramky a pořád počítač jel prostě 1/10 zapnutí, poslední možností samozřejmě byl procesor, NIKDO PŘECE NEVIDĚL ŠPATNEJ PROCESOR a ouha, s jiným procesorem všechno šlape jak hodinky, do zítřka to ještě nechává běžet v zátěži a všechno testuje. Procesor jsem hnedka zanesl na TS bohemii, že čekám do týdne doma fůnkční procesor a ne tenhle krám... Kvůli kterému jsem vyhodil z okna další 3k za diagnostiku a ještě novou desku, protože CPU se přece nekazí.Ještě podotýkám, že socket desky a samotný procesor byl nesčetněkrát kontrolován mnou i samotným technikem a neobjevili jsme jediný náznak mechanického poškození aneb ať žije skylake !