Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino UNO R3

Dobrý den.
Napsal jsem ježovi a on už dorazil.

Par dotazu začátečníka.

Když budu mit připojené arduino k PC přes USB, mohu ho zároven napájet s externího zdroje třba 9 V?

Když k tomu připojím 8 relatek.
http://www.ebay.com/itm/361407503965?_trksid=p2060 353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Mohu je napájet přimo s toho arduina,pinu power 5V, GND ?

Kolik je max zatíženi toho 5V výstupu?

... a zo schemy zistis za prve ze v tom je stabilizator NCP1117ST50T3G (datasheet ti povie ze max prud je 1A), a za druhe ze to odkial bere AVR napajanie si prepinas nejakym jumprom alebo prepinacom. T.j. ano mozes tam zapojit 9V a odoberat 5V za tym stabilizatorom, ak celkovy odber neprekroci 1A. A mozes pri tom mat aj strcene USB.

Když budu mit připojené arduino k PC přes USB, mohu ho zároven napájet s externího zdroje třba 9 V?

Môžeš, ale nie je potrebné, napájanie arduina môže prebiehať aj iba cez USB...

Mohu je napájet přimo s toho arduina,pinu power 5V, GND ?

Inak to ani nejde, teda ak neplánuješ pripojiť do relátkovej dosky externe 5V...