Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor s otevřeným násobičem

Zdravím ve spolek, mám maličký dotaz ohledně procesoru. Plánuji si sestavit herní počítač a řeším problém, zda si koupit i5 4690K s otevřeným násobičem či bez i5 4690.

Využiji tento násobič a jaký je jeho vlastní účel? Děkuji.

K procesory jsou na pretaktovani, je to hlavne pro lidi, kteri se bavi pretaktovavanim, je to pro ne takova hra. Takze si zodpovez, zda chces herni pocitac pro hrani pocitacovych 3D her nebo si chces hrat s pretaktovavanim a hned vis, jaky procesor si mas koupit. :-)

• Nasobicem, muzes zvysit frekvenci procesoru, u zamklého je frekvence CPU dana kuprikladu <3Ghz>, u odemklého ji muzes navysit kuprikladu na <3.5Ghz> a vice, coz ma dopad na globalni vykon samotného CPU, ktery se muze do budoucna hodit.
• Prehnanym navysenim frekvence je samozdrejme i vysi spotreba CPU, eventuelne celkova ne-stabilita systému po OC. (hlavne u AUTO Overlocking)
• Max navyseni frekvence zalezi od samotného CPU, laicky receno, jak se povedl :-) Ovsem nemusis z CPU mackat co to da, staci navyseni o 20% k trosku vysimu vykonu.
TiP~ Navysenim frekvence, je nutno zvysit i napajeni samotného CPU (V-Core), kde kazda zakladni deska na to neni delana, vetsinou se na to pouzivaji zakladni desky typu Z, které na to maji lépe optimizované kaskady, tak jak jejich pasivni chlazeni..